Používáte widgety pro Překladač Google? Prochází proměnou

Překladač Google Material You widget

I když mu v posledních měsících citelně zatápí velmi kvalitní konkurent DeepL, zavedený Překladač Google nadále zůstává jedničkou v převádění nejen textového obsahu do cizích jazyků a jednou z nejpopulárnějších služeb společnosti Google vůbec. Mnozí uživatelé jeho mobilní verze jsou na něj dokonce tak zvyklí, že používají také jeho vlastní widget na plochu. Právě tento prvek přitom aktuálně mění svůj vzhled. I pro něj už je přichystána nová podoba v rámci stylu Material You.

O přípravě nových widgetů pro Překladač se hovoří již několik měsíců a jde vlastně o jeden z posledních případů, u kterého je stále oficiálně dostupná jen starší verze bez pestřejších barev či zakulacených rohů. Nepopiratelným faktem je, že ne všem se bude tato změna líbit. Nyní každopádně Google na Twitteru oznámil, že nová verze je připravená a míří do mobilů. Samotná aplikace Překladač je přitom do stylu Material You převlečená několik měsíců.

Jelikož už se nám nové prvky na plochu také objevily, už víme, že jde celkově o dva zástupce. Jeden slouží pro rychlý překlad, druhý pak nabízí uložené fráze a historii. V případě Překladače se nové widgety jeví jako poměrně efektivní. Třeba oproti tomu pro Gmail, kterého jsme se prostě museli zbavit.

Co říkáte obecně na Material You widgety?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)