Menu

Překladač Google se vylepšuje: Offline režim nově využívá neuronové sítě

Při cestování do jiných zemí může být občas problém s mobilním internetem. Obzvlášť to platí pro země mimo EU. V takových případech chcete využívat data co nejméně. Překladač Google umožňuje lepší překlady, kdy se využívá umělá inteligence a neuronové sítě. K těmto překladům však bylo potřeba internetové připojení. To se ale brzy změní, Google totiž vylepšuje offline režim překladů o podporu neuronových sítí.

Offline režim v Google Translate obdrží vylepšení

Novinka se oznámila na oficiálním blogu společnosti Google. Překladač Google prošel v posledních letech mnoha změnami, které na první pohled nemusí být vidět, společnost ve velkém využívá strojové učení, umělou inteligenci a neuronové sítě k lepšímu překladu. Bez internetu jste si však lepší překlad nemohli užít.

prekladac google offline rezim ai neuronove site strojove uceni

Srovnání překladů: První obrázek ukazuje starší offline překlad, uprostřed vidíme offline překlad vylepšený neuronovými sítěmi. Třetí obrázek pak ukazuje online překlad.

Brzy však přibude podpora pro celkem 59 jazyků, mezi nimi je i čeština a slovenština. A těchto 59 jazyků využije tzv. NMT i  v offline režimu. A v čem se to tedy mění od klasické verze překladače? NMT (Neural Machine Translate) využívá k překladu větší měřítko. Nepřekládají se pouhá slova, ale celé věty. Díky tomu odpadne doslovný překlad a ve výsledku je překlad přirozenější a s méně chybami.

novy prekladac google neuronove site aktualizace

Google oznámil, že se postupně aktualizace uvolňují. Podpora neuronových sítí se objeví při stažení offline jazykových balíčků. Z pohledu používání se aplikace nemění, stejně tak zůstává i uživatelské rozhraní stejné. Aktualizace se týká výhradně kvality překladů v offline režimu.

Google Translate
Google Translate
Developer: Google LLC
Price: Free

Využíváte Překladač Google, když jste v zahraničí?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Mahtiel

Mahtiel 61

13.6.2018 23:30

Zatím jsem v zahraničí Google Translate nepoužila, ale v červenci jedu mimo EU, tak si pro jistotu stáhnu daný jazyk offline… :)

RSS (komentáře k článku)