Překladač DeepL se proměňuje. Máme dobré i špatné zprávy

prekladac-deepl-write-pocet-znaku-zdrazeni

Je to několik měsíců, co začal internet masivně dobývat velmi povedený (podle některých dokonce úplně nejlepší) překladač jménem DeepL. Velmi šikovný nástroj, který je dostupný ve formě webové stránky, počítačového programu i mobilní aplikace, hned z kraje roku 2023 prochází několika evolučními změnami. Dá se hovořit o dvou dobrých a dvou špatných zprávách.

DeepL Translate
DeepL Translate

První dobrou zprávou je, že základní verze překladače DeepL, kterou využije asi většina běžných uživatelů, zůstává zdarma. Maximální povolený počet znaků se ovšem některým uživatelům smrskl z původních pěti tisíc na tři tisíce a je možné, že toto pravidlo bude platit plošně. Služba současně zdražila své nejlevnější prémiové předplatné Starter na 7,49 eur, tedy cca 180 Kč měsíčně. Doteď stálo 5,99 eur, což je v přepočtu mírně přes 140 Kč.

DeepL Write psaní angličtina němčina ukázka

Zbývající dobrou zprávou je spuštění nového nástroje DeepL Write, díky kterému mohou uživatelé zdokonalovat psaní v cizím jazyce. Prozatím s angličtinou (americkou i britskou) a němčinou pomáhá speciálně vycvičená AI, která dohlíží na překlepy, slovosled, fráze i slovíčka a rovnou navrhuje vylepšení a vyznačuje změny. Pokud se chcete v psaní textů do jednoho z těchto jazyků zlepšit, určitě novinku vyzkoušejte.

Jak moc momentálně využíváte DeepL?

Zdroj: ghacks, DeepL

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)