TOPlist

Zdá se, že aplikace Spotify konečně dostane jednu z nejžádanějších funkcí

přehrávání lokálních skladeb Spotify aplikace

Hudební streamovací služba Spotify po právu patří na vrchol tohoto oboru. I u ní se ale najdou (nebo spíš nenajdou) funkce, které jsou u jiných konkurentů celkem běžné. Jednou z nich je možnost přehrávání lokálních skladeb, kterou sice desktopová verze Spotify nabízí, ale aplikace ne. Uživatelé této služby v její mobilní podobě jsou tedy ochuzeni o možnost spustit písničky uložené v telefonu. Jak se ale nyní zjistilo, tento stav už možná nebude dlouho trvat.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Známá reverzní softwarová analytička Jane Manchun Wong, která stojí za odhalením spousty připravovaných funkční ze světa aplikací, našla stopy po této novince v kódu poslední verze mobilního Spotify. Po zavedení by se měl v nastavení objevit jednoduchý přepínač, který uživateli umožní do knihovny skladeb zařadit i místní soubory. Nebude potom problém poslouchat písničky z obou zdrojů bez přepínání aplikací. Přehrávání lokálních skladeb samozřejmě umožní i poslech v případě, kdy aplikace Spotify nemá přístup k internetu.

Zatím se neví, zda bude tato možnost zpřístupněna všem, nebo jen prémiovým uživatelům. Jedná se ale o situaci, kdy po „opisování“ zajímavých funkcí od Spotify ze strany YouTube Music nejspíš dojde k tomu samému v opačném gardu. Hudební verze YouTube tuto funkci má a to i v bezplatné variantě.

Kolik máte v mobilu uložených skladeb?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)