Android TV umožní přehrávání z hudebních aplikací na pozadí

prehravani-hudby-na-pozadi-android-tv

Jednou z výhod systému Android TV je, že má v sobě implementovanou službu Cast od Googlu. Tedy prvek, který je základem samostatně prodávaných přístrojů Chromecast. Díky tomu je pak televize identifikovatelná v domácnosti právě ve stylu Chromecastu, což má několik pozitivních aspektů. Třeba propojené světy aplikací, díky čemuž si občas televize může přivlastnit nějakou vychytávku primárně určenou jiné platformě. To je i aktuální případ přehrávání hudby na pozadí, které se nedávno u některých uživatelů Android TV objevilo.

Android TV sledovani TV set top box obchod google play aplikace

Jedna z aktualizací televizního systému způsobuje, že hudební streamovací platformy dokáží přehrávat hudbu i v případě, kdy na ovladači uživatel stiskne tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku. Hudba v tomto případě hraje dál při procházení uživatelského rozhraní. Jasně, nejde o nic převratného, ale pokud budete rozhraním nějakou dobu brouzdat, případně máte jiný důvod ho nevypínat, novinku oceníte. Přehrávání hudby na pozadí doteď umělo ve formě aplikace pro Android TV pouze Spotify. Teď to, jak se zdá, funguje u všech hudebních platforem. U přehrávačů videa pochopitelně stále dochází k zastavení přehrávání. Přesné informace o zavedení novinky zatím nejsou. Funkce se může objevit dřív nebo později.

Jak často si pouštíte hudbu na vaší Anrdoid TV?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)