Je to oficiální: představení telefonů Google Pixel proběhne 4. října

predstaveni_telefonu_google_pixel_ico

O telefonech Google Pixel jsme v posledních týdnech slyšeli opravdu hodně, ale skoro žádné informace nebyly oficiální. Až nyní Google v televizní reklamě odhalil, že přesně za dva týdny, tedy v úterý 4. října, plánuje představení telefonů Google Pixel. Propagační video neodhaluje mnoho dalších informací – respektive v něm skoro žádné údaje, kromě již vyřčených, nenajdete. Podlouhlý obdélník vyhledávacího pole se za zvuku písně “Come And Get Your Love” během dvaceti sekund změní do svislého obdélníku se zaoblenými rohy, připomínajícího siluetu telefonu. V posledních pěti sekundách se objeví datum 4. října a logo Googlu. Reklama běžela na několika amerických televizních současně, objevila se například v průběhu premiérového dílu populárního seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku).

https://youtu.be/aNnCtmyujLA

Kdy a kde proběhne představení telefonů Google Pixel?

Upoutávka neodhaluje kromě data žádné další detaily. Divák se tedy nedozví, kde představení novinek proběhne, ani v jakém čase se bude konat. Samozřejmě můžeme předpokládat, že další informace budou dávkovány v průběhu nadcházejících dvou týdnů. Čas a místo odhalily až pozvánky pro novináře: k odhalení dojde v San Franciscu v 9:00 dopoledne místního pacifického času, tedy 18:00 našeho času.

Představení telefonů Google Pixel věnoval Google samostatné stránky Představení telefonů Google Pixel věnoval Google samostatné stránky

Kromě videa připravil vyhledávací gigant také webové stránky madeby.google.com (“vyrobeno Googlem”), na kterých do siluety telefonu promítá nejrůznější obrázky. Zadáním e-mailové adresy a stiskem tlačítka Notify me se můžete přihlásit k odběru aktuálních informací o zařízeních společnosti Google a věcech, které s nimi lze provádět. Hashtag #madebygoogle byl použit také v příspěvku, zveřejněném na sociální sítí Twitter.

Vyrobeno Googlem, nebo HTC?

Z adresy webovek a hashtagu lze soudit, že ačkoli telefony Google Pixel a Pixel XL bude vyrábět HTC, Google je patrně hodlá prezentovat jako první zařízení navržená či vyrobená jím samotným. Možná měla společnost v celém procesu větší slovo, než tomu bylo u předchozích zařízení Nexus. Korespondovalo by to i s dřívějšími zprávami, podle kterých chce Google představit svůj vlastní smartphone.

Příspěvek na sociální síti Twitter Příspěvek na sociální síti Twitter

Jen pro osvěžení paměti: telefon Pixel má mít 5,2″ Full HD displej a procesor Qualcomm Snapdragon 820. Pixel XL bude prémiovou verzí s kovovým rámem a 5,5″ Quad HD displejem. Přijde buď s revidovanou verzí Snapdragonu 820 nebo Snapdragonem 821. Z hlediska fotoaparátu by obě zařízení měla mít stejný 12Mpx fotoaparát na zadní a 8Mpx na přední straně. Operačním systémem samozřejmě nemůže být nic jiného než nejnovější Android Nougat. Otázkou je, zda bude ve verzi 7.0, nebo jestli již bude připraveno aktualizované vydání 7.1.

Takže je to tady, milí čtenáři. Poznačte si do svých kalendářů: 4. října 2016 v 18:00 proběhne oficiální představení telefonů Google Pixel! Redaktoři našeho portálu budou samozřejmě celou prezentaci sledovat a přinesou vám všechny důležité informace.

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)