“Drž úhel!” Podívejte se na nově představený Samsung Galaxy Z Flip

představení telefonu Samsung Galaxy Z Flip

Samsung během celosvětového “Unpacked” eventu nepředstavil pouze nové vlajkové telefony z řady Galaxy S20, ale také svůj druhý telefon s ohebným displejem. Nový přístroj jménem Z Flip pochopitelně zaujme zejména flexibilní obrazovkou, ale kromě ní (nebo díky ní) také dalšími zajímavými funkcemi. “Je odvážný a stylový. Určený pro ty, kteří se rádi vyjadřují prostřednictvím
nejmodernějších technologií,” prezentovala společnost při uvádění. S tím se dá rozhodně souhlasit. Novinka má být praktická nejen při efektním a efektivním vytahování z kapsy, ale také položená na podkladu. Během představení telefonu Samsung Galaxy Z Flip byly zveřejněny i informace o dostupnosti a ceně pro ČR. Pojďme se na na všechno důležité postupně podívat.

Displej

Ohebná obrazovka má po otevření úhlopříčku 6,7 palce a firma se chlubí tím, že jde o její první skleněnou skládací obrazovku. Samsung při představení Galaxy Z Flip zmínil, že se telefon pyšní displejem Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass (UTG) z vlastní dílny. “Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Něco takového se v kategorii skládacích telefonů dosud neobjevilo. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Uživatelé mají k dispozici celou plochu s poměrem stran 21,9:9 – to Samsung dosud nenabídl,” popisuje firma. Ohyb displeje je schován za skrytým kloubem, díky kterému není vidět, že je telefon otevírací. Základem je technologie s dvěma vačkami, vyrobenými tak, aby byl telefon v otevřeném i zavřeném stavu dokonale stabilní a skládací konstrukce nebyla na pohled vůbec znát. Použitá nylonová vlákna navíc odpuzují prach a nečistoty.

Samsung Galaxy Z Flip barvy

Drží úhel

Samsung si dal záležet také na tom, aby Z Flip nebyl nejčastěji jen úplně otevřený v ruce, nebo naopak zaklapnutý v kapse. Ve spolupráci s Google vyvinul režim Flex, který při ohnutí telefonu zobrazí na dolní polovině obrazovky ovládací prvky. Telefon navíc drží v rozevřeném stavu jakýkoli úhel a můžete ho tedy, podobně jako notebook, kdykoli jednoduše použít třeba pro selfie focení se samospouští nebo video chatování.

Parametry (v obrázku)

Samsung Z Flip specifikace

Dostupnost a cena

Nový ohebný Samsung překvapivě u prodejců řadu S20 předběhne. Bude k dispozici už 21. února a předobjednávat ho můžete hned teď. Bude dostupný v černé a fialové barvě a stát bude 38 990 Kč. Je to hodně? Nejvybavenější S20 telefon (verze Ultra s 16/512 GB) stojí o tisícovku víc. Záleží, jestli chcete vlajkovou loď, nebo extravagantní výkřik moderních technologií. Samsung také během představení smartphonu Galaxy Z Flip potvrdil, že bude na nový ohebný telefon podobná záruka jako na Fold. V uvedené ceně je tak započítáno roční pojištění displeje pro případ náhodného poškození. Při jeho závadě bude mít majitel nárok na výměnu a jeho spoluúčast bude 2 799 Kč. Jinak je cena ohebného displeje pochopitelně mnohem vyšší.

Co říkáte na nový ohebný telefon od Samsungu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)