K představení očekávaných Galaxy A22 4G a 5G dojde každou chvíli. Známe design i parametry

nový samsung mobil

K představení dvojice nových telefonů Samsung Galaxy A22 4G a A22 5G má dojít již v červnu. Oba dva telefony se od sebe liší nejen použitým čipsetem, ale také vzhledem a fotoaparáty. Známe také specifikace a unikají rendery, takže máme o telefonech spoustu informací.

K představení Galaxy A22 4G a 5G dojde každou chvíli

Na první pohled vypadají telefony stejně, ovšem při bližším zkoumání můžete vidět o něco užší výřez selfie kamerky u 5G verze. Telefony budou k dispozici ve čtyřech barevných variantách – bílé, černé, fialové a mentolové. Samsung Galaxy A22 5G dostane čipset MediaTek Dimensity 700, který dostal mimochodem i nedávno recenzovaný realme 8 5G. Přední stranu obklopí 6,4″ displej, vzhledem ke čtečce umístěné na boku půjde pravděpodobně o LCD panel.

Zadní stranu Galaxy A22 5G obklopí modul se třemi fotoaparáty. Ten hlavní dostane 48 MPx rozlišení, ultraširoký pak 5 MPx a 2 MPx bude buď makro či hloubkový senzor. Levnější Galaxy A22 4G dostane čipset MediaTek Helio G80 a displej by měl být u tohoto modelu typu AMOLED. Bude mít totiž zabudovanou čtečku otisků. Oba telefony dostanou 5 000 mAh baterii s 15 W nabíjením.

Jak se těšíte na nové Samsung telefony?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)