Menu

Aplikace pro předpověď počasí Overdrop sází na moderní design

Spočítat všechny předpovědi počasí, které si můžete nainstalovat z Obchodu Play, by byl úkol na hodně dlouhou dobu. Přesto se neustále objevují nové meteorologické aplikace. Jedním z nejnovějších přírůstků je program s názvem Overdrop. Zatím je sice ve fázi beta verze, nicméně určitě stojí za vyzkoušení.

Obsah článku

Co aplikace Overdrop slibuje?

V popisku v Obchodě Play je na prvním místě zmíněna skutečnost, že se jedná o beta verzi, jejíž vývoj stále probíhá. Má se jít o minimalistickou aplikaci s ilustrovanými animacemi a praktickými widgety na domovskou obrazovku.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Animované ilustrace počasí.
  • Minimalistický a moderní design.
  • Poskytovatelem meteorologických dat je Dark sky.
  • Týdenní předpověď.
  • Podrobné informace o aktuálním tlaku, oblačnosti, vlhkosti vzduchu a dalších parametrech.
  • Správce měst, kde můžete snadno spravovat sledované lokality
  • Widgety s hodinami, datem, počasím a stavem baterie.

 

Jak program funguje v praxi?

Po spuštění a povolení požadovaných oprávnění Overdrop automaticky detekuje polohu a zobrazí aktuální meteorologickou situaci v místě, kde se právě nacházíte. Horní třetinu obrazovky zabírá animace počasí s aktuální teplotou a slovním popisem situace.

Níže jsou údaje o nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě, pravděpodobnost srážek, oblačnost, rychlost větru, tlak a vlhkost vzduchu. Následuje předpověď počasí na následující týden, obsahující informace o vlhkosti vzduchu, nejnižší a nejvyšší očekávané teplotě a graficky vyjádřenou prognózu.

Chcete-li sledovat počasí na více místech, stačí klepnout na ikonu v pravém horním rohu. Do vyhledávacího pole zadáte název města a přidáte ho do seznamu. Přepínání mezi lokalitami však nepobíhá obvyklým horizontálním posunem, nýbrž (možná trochu méně prakticky) opět přes tuto sekci.

Pod statickým reklamním proužkem jsou tři tlačítka pro přepínání mezi sekcemi. V části Widgets najdete přehled všech widgetů, nicméně na domovskou obrazovku je musíte přidat obvyklou cestou přes nastavení obrazovky. V nastavení lze zvolit formát času a data, jednotky fyzikálních veličin a interval automatické aktualizace dat.

Widgety jsou k dispozici ve velikostech 2×2, 4×1, 4×2, 2×4 a 4×4. Nabídka je opravdu mimořádně široká, obsahuje radu odlišných vzhledů, takže si z ní určitě vybere každý. Většina widgetů je však dostupná jen v placené verzi Pro, která však není drahá – přijde asi na třicet korun.

Resumé

Jestliže hledáte předpověď počasí, ve které budete mít k dispozici veškerá data, podrobnosti a souvislosti, doporučíme vaší pozornosti spíše meteorologické aplikace ČHMÚ. Overdrop bude vyhovovat těm uživatelům, kteří chtějí informace o počasí přijímat ve „snadno stravitelné“ podobě. Ke kladům patří nesporně lehký, moderní design a jednoduché ovládání. Potěšila by úplná lokalizace do češtiny, nicméně s ohledem na fakt, že je tento program teprve ve stádiu beta verze, to nevnímáme jako vážnou připomínku.

Overdrop si z Obchodu Play stáhlo již více než deset tisíc uživatelů. S ohledem na fakt, že se jedná o dosud nevydanou aplikaci, však není k dispozici průměrná známka.


 

Komentáře

Irun66

Irun66 4

12.6.2018 16:24

Pane Kiliane, omlouvám se, vážím si Vás, ale mám pocit, že tento článek vznikl spíš z nutnosti. Zcela o ničem. Počínaje nadpisem, konče obsahem článku.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

12.6.2018 17:52

@Irun66
Možná se to tak může zdát, ale protože jsem tu aplikaci zaregistroval jako novinku, nainstaloval jsem si ji, a protože mi připadala dobrá, tak jsem se o ní podělil formou krátké recenze.
Sám ocením spíš programy typu ČHMÚ či Windyty :)

Kulichoid

kulichoid 148

13.6.2018 0:13

Už to tak bude, že Aladina a Klaru nic nenahradí. A to jsem vyzkoušel snad 50 apek na počasí.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

13.6.2018 6:18

@kulichoid
Apky od ČHMÚ Vás nezaujaly? Mne třeba docela jo :)

Radim_stehlk

Radim Stehlík -2

13.6.2018 12:01

ČHMÚ zoufale chybí widget. kvůli tomu používám vedle něj ještě In-počasí

Kulichoid

kulichoid 148

14.6.2018 1:22

@Karel Kilián:
Na aplikace od ČHMÚ jsem se těšil a zklamání velké. Neustále nutnost mít zapnutou gps, lokace přednastavená, grafika nudná (moc bílé barvy), chybějící widget a aktuální počasí i s několika hodinovým zpožděním. Myslím, že průměrná známka 3,6 je spravedlivá. Takže spíš se ptám, čím aplikace od ČHMÚ zaujaly Vás.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

14.6.2018 9:39

@kulichoid
Tak ono se na nich prý stále pracuje. Mi osobně vyhovují především podrobností všech poskytovaných dat. A to grafické zpracování mi také nepřipadá tak špatné.

RSS (komentáře k článku)