Aplikace pro předpověď počasí Overdrop sází na moderní design

Nevydaná-předpověď-počasí-O

Spočítat všechny předpovědi počasí, které si můžete nainstalovat z Obchodu Play, by byl úkol na hodně dlouhou dobu. Přesto se neustále objevují nové meteorologické aplikace. Jedním z nejnovějších přírůstků je program s názvem Overdrop. Zatím je sice ve fázi beta verze, nicméně určitě stojí za vyzkoušení.

Obsah článku

Co aplikace Overdrop slibuje?

V popisku v Obchodě Play je na prvním místě zmíněna skutečnost, že se jedná o beta verzi, jejíž vývoj stále probíhá. Má se jít o minimalistickou aplikaci s ilustrovanými animacemi a praktickými widgety na domovskou obrazovku.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Animované ilustrace počasí.
  • Minimalistický a moderní design.
  • Poskytovatelem meteorologických dat je Dark sky.
  • Týdenní předpověď.
  • Podrobné informace o aktuálním tlaku, oblačnosti, vlhkosti vzduchu a dalších parametrech.
  • Správce měst, kde můžete snadno spravovat sledované lokality
  • Widgety s hodinami, datem, počasím a stavem baterie.

 

Jak program funguje v praxi?

Po spuštění a povolení požadovaných oprávnění Overdrop automaticky detekuje polohu a zobrazí aktuální meteorologickou situaci v místě, kde se právě nacházíte. Horní třetinu obrazovky zabírá animace počasí s aktuální teplotou a slovním popisem situace.

Níže jsou údaje o nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě, pravděpodobnost srážek, oblačnost, rychlost větru, tlak a vlhkost vzduchu. Následuje předpověď počasí na následující týden, obsahující informace o vlhkosti vzduchu, nejnižší a nejvyšší očekávané teplotě a graficky vyjádřenou prognózu.

Chcete-li sledovat počasí na více místech, stačí klepnout na ikonu v pravém horním rohu. Do vyhledávacího pole zadáte název města a přidáte ho do seznamu. Přepínání mezi lokalitami však nepobíhá obvyklým horizontálním posunem, nýbrž (možná trochu méně prakticky) opět přes tuto sekci.

Pod statickým reklamním proužkem jsou tři tlačítka pro přepínání mezi sekcemi. V části Widgets najdete přehled všech widgetů, nicméně na domovskou obrazovku je musíte přidat obvyklou cestou přes nastavení obrazovky. V nastavení lze zvolit formát času a data, jednotky fyzikálních veličin a interval automatické aktualizace dat.

Widgety jsou k dispozici ve velikostech 2×2, 4×1, 4×2, 2×4 a 4×4. Nabídka je opravdu mimořádně široká, obsahuje radu odlišných vzhledů, takže si z ní určitě vybere každý. Většina widgetů je však dostupná jen v placené verzi Pro, která však není drahá – přijde asi na třicet korun.

Resumé

Jestliže hledáte předpověď počasí, ve které budete mít k dispozici veškerá data, podrobnosti a souvislosti, doporučíme vaší pozornosti spíše meteorologické aplikace ČHMÚ. Overdrop bude vyhovovat těm uživatelům, kteří chtějí informace o počasí přijímat ve „snadno stravitelné“ podobě. Ke kladům patří nesporně lehký, moderní design a jednoduché ovládání. Potěšila by úplná lokalizace do češtiny, nicméně s ohledem na fakt, že je tento program teprve ve stádiu beta verze, to nevnímáme jako vážnou připomínku.

Overdrop si z Obchodu Play stáhlo již více než deset tisíc uživatelů. S ohledem na fakt, že se jedná o dosud nevydanou aplikaci, však není k dispozici průměrná známka.

Overdrop - Weather & Widgets
Overdrop - Weather & Widgets

Overdrop Pro READ DESCRIPTION
Overdrop Pro READ DESCRIPTION

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)