Sony kvůli problémům pozastavuje aktualizace na Android 7.0 pro řadu Xperia Z5

sony-pozastavuje-aktualizac

Minulé úterý jsme informovali, že Sony zahajuje aktualizace na Android 7.0 pro řadu Xperia Z5. Radost majitelů zařízení Xperia Z5, Z5 Dual, Z5 Premium, Z5 Compact, Z3+ a Z4 Tablet však netrvala dlouho. O víkendu přišla informace, že japonský výrobce pozastavuje aktualizace.

Firmware s číslem 32.3.A.0.372 dostávala v minulém týdnu především zařízení řady Xperia Z5. Vzápětí ale aktualizace ustaly a soubory v tichosti zmizely ze serverů společnosti. Nedostupnost aktualizací postupně hlásili uživatelé z různých koutů světa. Nejprve nebylo zřejmé, zda se jedná pouze o dočasný výpadek, nebo byl update stažen záměrně. Redaktoři serveru Xperia Blog proto oslovili přímo výrobce se žádostí o vyjádření. Jako odpověď dostali potvrzení, že Sony Mobile pozastavuje aktualizace na Android 7.0 Nougat z důvodu zjištěných problémů.

Sony pozastavuje aktualizace na Android 7.0 pro řadu Xperia Z5 Sony pozastavuje aktualizace na Android 7.0 pro řadu Xperia Z5

Proč Sony pozastavuje aktualizace?

V oficiálním vyjádření se píše: “Byli jsme některými uživateli informováni o nesrovnalostech při přehrávání zvuku pomocí aplikací třetích stran a výkonu při čtení dat ze šifrované paměťové karty. K těmto potížím docházelo po aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Identifikovali jsme hlavní příčinu a nyní se zaměřujeme na opravu firmwaru, který hodláme opětovně vydat, jakmile to bude možné.”

V diskuzi pod článkem uživatelé, kteří dostali update, hlásí například nižší hlasitost reproduktoru, zadrhávání při přehrávání velkých video souborů, horší kvalitu zvuku, lagování při procházení seznamu hovorů a další potíže. Naopak řada uživatelů, kteří si poslední verzi Androidu nainstalovali sami, včetně vymazání veškerých dat, si pochvaluje plynulý běh a delší výdrž na jedno nabití.

Vyjádření tak ukazuje, že společnost Sony pozastavuje aktualizace z důvodu zjištěných potíží, na které hodlá reagovat opravou. Teprve poté vydá nové sestavení, které by v uvedených směrech mělo fungovat bezchybně. Ukazuje také jednu z výhod postupného uvolňování updatů, kdy první skupina uživatelů může upozornit na případné chyby a nedostatky ještě předtím, než se masově rozšíří na všechna zařízení.

Uvedené problémy samozřejmě nedělají dobré jméno společnosti, tím spíše vezmeme-li v úvahu, že vydání aktualizace předcházelo poměrně rozsáhlé beta testování. Na druhou stranu je dobře, že potíže byly objeveny poměrně rychle a dotkly se tak jen omezen skupiny zákazníků.

V tuto chvíli je tedy jisté, že nemá smysl zkoušet na zařízeních Xperia Z5, Z5 Dual, Z5 Premium, Z5 Compact, Z3+ a Z4 Tablet dostupnost aktualizace. Situaci budeme nadále sledovat a v případě změny vás budeme informovat.

 

Dostali jste aktualizaci systému na svůj telefon Sony? Podělte se s námi i dalšími čtenáři o vaše zkušenosti!

 

Zdroj: xperiablog.net.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)