Potvrzeno: LG letos pošle na trh rolovací smartphone jménem Rollable

rolovací mobil LG Rollable

Další významný milník pro smartphony se blíží. Korejská společnost LG na konci pár hodin staré prezentace k příležitosti konání konference CES 2021 ukázala krátké video (podívejte se na posledních 0 sekund) s rolovacím telefonem. Podobných koncepčních záběrů jsme už viděli spousty, tentokrát jde ale skutečně o něco velkého. Společnost potvrdila, že na tomto přístroji skutečně pracuje a že se dokonce ještě letos bude rolovací mobil s příznačným jménem LG Rollable prodávat.

[LG at CES2021] LG Press Conference (full ver.)

[LG at CES2021] LG Press Conference (full ver.)

Informaci o uvedení tohoto přístroje na trh potvrdil redakci Nikkei Asia mluvčí korejské firmy. Konkrétně na nejzajímavější části telefonu, tedy rolovacím displeji, spolupracovalo LG se společností BOE. Revoluční OLED obrazovka se roztahuje na levé straně mobil, v případě držení na šířku pak na tom horním. K datu uvedení či případné ceně zatím žádné informace nemáme. Rozhodně se ale těšíme, až rolovací mobil LG Rollable odstartuje nový směr chytrých telefonů. Můžeme doufat, že půjde o skutečně masivní distribuci a ne jen pár kousků.

Fandíte vývoji rolovacích mobilů?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (1)