Menu

Apple čelí vážnému problému. Kvůli patentům možná bude muset zastavit výrobu

Qualcomm a Apple spolu mají právní spory už delší dobu. Apple má na kontě již třetí žalobu za poslední dobu, a to z důvodu porušení patentů společnosti Qualcomm, za které neplatí.

Bude Apple za porušení patentů potrestán?

Poslední žaloba od společnosti Qualcomm byla na Apple podána za porušení patentů na konci září. Tato informace se objevila na internetu 13. října, doposud však nebyly zveřejněny všechny okolnosti. Qualcomm tvrdí, že Apple používá patenty na výrobu procesorů, za které dosud nezaplatil.

penize-dluh-castka-suma

Jako náhradu za porušení patentů Qualcomm požaduje zastavení výroby a zákaz prodeje iPhonů v Číně. To by pro Apple mohlo znamenat mnohem větší problém, než se zdá, a to z důvodu, že většina iPhonů je vyrobena právě v Číně. Qualcomm tvrdí, že se jedná o patent funkce Force Touch, díky které můžete na displej kliknout a poté ještě přitlačit pro další funkce.

Apple podal na Qualcomm žalobu již v lednu kvůli postupům vybírání licenčních poplatků, které Apple považuje za nespravedlivé. Tento poplatek má činit jedno procento z celkové ceny nejen každého iPhonu, ale i ostatních zařízení. Qualcomm na to odpověděl také žalobou. V červenci Qualcomm dokonce přišel na ITC (institut pro testování a certifikace), aby se iPhony přestaly prodávat v USA. Pomalu to začíná připomínat známou patentovou válku mezi Samsungem a Applem.

Jsou podle vás takové spory k něčemu dobré?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Uni

uni -184

17.10.2017 22:57

Redakce ma jasno v tom, že Apple porušil? Tak ro jste machři!

Renek11

renek11 6

18.10.2017 6:02

uni
Machr seš ty, pokud si myslíš, že redakce si to vycucala z prstu. Je jasný, že čerpá i z jiných médií. Otázka byla, zda jsou podobné spory k něčemu? Nechápu tohle stupidní napadání redaktorů. Tak sem nechoď!
Myslím, že každý spor trochu rozvíří hladiny

Kianu

18.10.2017 8:23

Renek11: Tyhle spory napomáhají k vymýšlení nových a odlišných technologií, alespoň pro ty co nechtějí patit za patent :D

MikeWolf86

18.10.2017 10:23

A co třeba sem dá i tuhle zprávu? On ten Qualcomm taky není žádný neviňátko.

“Důvodem bylo zneužití dominantní pozice na trhu, Qualcomm odmítl poskytnout konkurenci licence pro své čipy zajišťující vysokorychlostní přenos dat.”

“Nejde zdaleka o první prohřešek Qualcommu proti hospodářské soutěži. Jižní Korea už koncem loňského roku vyměřila firmě bezmála dvacetimiliardovou pokutu za nekalé praktiky při uzavírání licenčních dohod. Předloni zase dostal výrobce čipů v Číně za porušování antimonopolních zákonů pokutu v přepočtu bezmála 22 miliard korun.”

Johny_b

Jan Boháček 0

18.10.2017 11:56

Nejde ani tak o to, kdo s tím začal, nebo kdo za to může. Důležité je, že si dvě firmy jako Qualcomm a Apple přihrávají další a další žaloby jako ping-pongový míček a nejsou schopny se vzájemně dohodnout na společném východisku, které by bylo přijatelné pro obě strany. Jediné, k čemu je to dobré, jak správně podotkl Kianu, že to vede k vývoji odlišných technologií. Bohužel to ale není záměr, spíše “vedlejší účinek”.

Radeg

radeg 34

18.10.2017 12:06

@MikeWolf86:
Počkej, to jako že něco vymyslím a MUSÍM to poskytnout všem, byť v podobě licence?

RSS (komentáře k článku)