Nenoste věrnostní karty v peněžence, uložte si je do mobilu!

vernostni-karty-portmonka

Mnoho obchodních řetězců se snaží své zákazníky lákat na různé akce a výhody. Zpravidla nabízejí věrnostní karty, na jejichž základě pak identifikují klienta a například na jeho konto přičítají body, které později může použít k uplatnění slevy. Pokud vás už nebaví nosit několik (desítek) karet, máme pro vás jednoduché řešení v podobě aplikace Portmonka, za kterou stojí MAFRA, a.s..

Obsah článku

Co Portmonka slibuje?

Základním lákadlem je samozřejmě možnost nahradit věrnostní karty v peněžence jejich „kopiemi“, uloženými v chytrém telefonu. Pokud tedy využíváte placení mobilem, můžete mít vše potřebné k nakupování pouze v něm.

Jednou z výhod tohoto programu je, že uložené karty jsou dostupné i bez připojení k internetu. Portmonka navíc nabízí možnost registrovat se do dalších věrnostních programů bez nutnosti osobní návštěvy obchodu a zdlouhavého vyplňování formulářů.

Jako hlavní výhody jsou v Obchodě Play uvedeny:

  • Nemusíte nosit věrnostní karty u sebe
  • Rychlé zobrazení karet
  • Slevové akce přímo v mobilu
  • Informace o prodejnách včetně otevíracích dob a adres
  • Garance uplatnění ve vybraných obchodech
  • Rychlá zákaznická podpora
  • Offline fungování aplikace

Jak aplikace funguje v praxi?

Po prvním spuštění dostanete na výběr, ve které zemi budete aplikaci používat – zda v Česku, nebo na Slovensku. Následuje poměrně zevrubný průvodce, který vám ukáže, jak s aplikací pracovat. Následuje registrace, jejíž provedení můžeme doporučit, neboť pak budete moci své věrnostní karty synchronizovat mezi zařízeními.

Po potvrzení registrace (klepnutím na odkaz odeslaný na zadanou e-mailovou adresu) můžete, ale nemusíte vyplnit další údaje o své osobě. Tím si usnadníte případné další registrace do věrnostních programů, neboť je nebudete muset opakovaně zadávat.

Samotné prostředí aplikace Portmonka odpovídá aktuálním trendům – tedy využívá Material Design se vším, co k němu patří. Obsahuje tři základní sekce, mezi kterými můžete přepínat tlačítky v dolní nástrojové liště.

Zadáváme a používáme věrnostní karty

Výchozí je sekce Karty, kde můžete pomocí plovoucího tlačítka evidovat své věrnostní karty. Nejprve si zvolíte poskytovatele (tj. obchodní řetězec, který kartu vydal), následně zadáte název karty, opíšete či naskenujete čárový kód a případně číslo karty.

Takto založená karta se pak objeví na seznamu, odkud ji můžete vyvolat. V nabídce karty je pak kromě čárového kódu, který budete ukazovat na pokladně místo papírové či plastové věrnostní karty, také její popis, seznam nejbližších obchodů a výpis akcí, nabízených ve spolupráci s Portmonkou.

Karty můžete samozřejmě nejen přidávat, ale také editovat a mazat. Pokud jich budete mít na seznamu hodně, určitě oceníte možnost vyhledávání, nebo různé způsoby řazení (podle abecedy, vzdálenosti, vlastní, nebo dle otevření).

Další sekce a možnosti aplikace

Na kartě Akce najdete nabídky, které díky Portmonce můžete uplatnit. Stačí si vybrat, aktivovat kupón klepnutím na tlačítko a ukázat obrazovku aplikace na pokladně. V době testování bylo na seznamu více než 130 nabídek ze všemožných spolupracujících řetězců.

V sekci Stát se členem se můžete registrovat do dalších věrnostních programů. Právě zde využijete zadané osobní údaje, které nebudete muset opakovaně vyplňovat. Nabídka však, dle našeho mínění, není příliš široká – obsahuje pouze tři položky: Fortunu, Klenoty Aurum a Hudy.

Aplikaci jsme otestovali při několika nákupech a ve všech případech proběhlo načtení čárového kódu z displeje telefonu bez problému. Pomocí mobilu jsme tedy nejen platili, ale také získávali body do věrnostních programů. Určitě je však vhodné počítat s možnými komplikacemi: některé čtečky kód z obrazovky načíst neumí a v určitých řetězcích je k uplatnění slevy nutné zasunout kartu do terminálu.

Resumé

Aplikace je jednoduchá a snadno pochopitelná, takže by si s ní měl bez potíží poradit i začínající uživatel. Nesporným kladem je synchronizace karet přes cloud, díky čemuž lze věrnostní karty používat na více zařízeních.

Téměř přesně před rokem jsme recenzovali podobnou aplikaci Stocard, která staví na téměř stejném konceptu. Pokud by se vám tedy Portmonka z jakéhokoli důvodu nelíbila, není problém vyzkoušet třeba tento (nebo jakýkoli jiný) program.

Aplikace Portmonka je v Obchodě Play pět let a za tu dobu si ji stáhlo a nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 4,2, získaná na základě bezmála osmi tisíc hodnocení. Instalační balíček velký 14 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Portmonka
Portmonka

Používáte věrnostní karty?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)