Google Pay můžete nově propojit s Gmailem. A to pro automatický import položek

Google Pay integrace Gmailu

Služba Google Pay neslouží pouze k bezkontaktním platbám. Využívat ji můžete i k ukládání věrnostních karet, kupónů apod. Přidávání těchto věcí se nyní zjednodušilo. Google Pay si totiž můžete propojit s Gmailem. Poté se vám budou položky importovat automaticky ihned, jakmile vám přijdou na email.

Google Pay si nově rozumí s Gmailem. Jednoduše je můžete propojit

Nová funkce se objevuje v poslední verzi Google Pay, která již vyšla v obchodě Play. Pokud ji ještě nemáte, můžete ji manuálně stáhnout a nainstalovat z APKMirror. V nastavení Google Pay se vám pak objeví nová položka, pomocí které můžete funkci aktivovat.

Nazývá se “Import z Gmailu”. Google ji popisuje jako možnost připojení k Gmailu a získání automatického importování například věrnostních karet, vstupenek, jízdenek nebo kupónů. Poté se vám objeví potvrzení funkce v aplikaci Gmail. Jakmile to potvrdíte, tak je hotovo. Kdybyste náhodou funkci nechtěli, můžete ji opět v nastavení vypnout.

google pay integrace gmail

Položky, které se přidají do Google Pay, se objeví v záložce karty a jsou označeny malou ikonkou obálky, abyste rovnou věděli, že byly automaticky importovány z Google Pay. Na závěr ještě dodáme, že v Google Pay stále zůstává i možnost manuálního přidání karet, kupónů, jízdenek apod.

Google Pay
Google Pay
Gmail
Gmail

Využíváte Google Pay i pro věrnostní karty, kupóny apod.?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)