Pondělní nálož aplikací #9 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

Android_aplikace

Jako každé pondělí vám i tentokrát přinášíme výběr zajímavých aplikací, které se na Google Play objevily v posledních dnech. Doufáme, že jste ve zdraví přežili záplavy a můžete si v klidu jednotlivé prográmky vyzkoušet. Dnes tu máme široký výběr – od netradičních budíků, přes battlefieldovský Battlelog, až po flashování telefonů na dálku.

Plane Finder 3D

Aplikace Flight Radar má evidentně konkurenci, Plane Finder 3D je totiž z podobného soudku. Aplikace vám nabídne možnost sledovat letadla v reálném čase a navíc v populárním 3D. Děje se tak díky technologii ADS-B, kterou zatím všechna letadla ještě nemají, tudíž je možné, že pokud zrovna na obloze nějaký vzdušný stroj uvidíte, na displeji mobilu či tabletu jej neuvidíte. Na druhou stranu ty, které uvidíte, si můžete prohlédnout v pohledném trojrozměrném zobrazení a lze přepnout i do pohledu “z kabiny”. Faktem ale je, že aplikaci trochu schází nějaký “hlubší význam”.

unnamed (12)

http://youtu.be/k2HwbsHGckU

Plane Finder - Flight Tracker
Plane Finder - Flight Tracker

 

Battlelog

Přiznávám, Battlefield 3 mám rád. Na druhou stranu bych si dokázal jeho hraní snadno představit i bez statistik a sociální sítě v podobě Battlelogu, protože mě akorát upomíná v tom, jak moc špatný (a asociální) hráč jsem. Na druhou stranu tu jsou statisíce hráčů, kteří Battlelog rádi mají a právě pro ně je určena aplikace se stejnojmenným názvem. Ta vám dovolí spravovat hráčský profil a dávat ostatním válečníkům Hooah! jako pochvalu za jejich úspěchy. A abychom nezapomněli – podporován je i Medal of Honor: Warfighter.

unnamed (16)

 

Battlefield™ Companion
Battlefield™ Companion

How to Make Origami – Animated

A od válečné vřavy uděláme otočku o 180 stupňů. Zrovna vás v Battlefieldu vyhodil do luftu experimentátor s C4 přilepenou na džípu a vy byste vzteky rozkousali klávesnici. Jen klid, relaxujte. Složte si origami. A pak ho třeba vzteky rozkousejte. Díky How to Make Origami, které na AppStore nasbíralo přes 5 milionů stažení si snadno vyrobíte další žirafu, jeřába nebo lotus. Navíc prý skládáním origami zlepšujete své logické uvažování, jemnou motoriku a schopnost soustředit se. S touto aplikací by i složitější skládačky měly jít snadno, protože je vše i názorně rozanimováno.

unnamed (19)

3767b8acd5a702227dacbbf242716ff0?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Warmly

Existuje něco horšího než ranní vstávání? Dost možná ano, každopádně budík trůní na redakčním žebříčku nepřátel pěkně vysoko. Warmly se snaží nepříjemnou každodenní činnost zpříjemnit sadou netypických zvuků. Místo do krve se zařezávajícího BEEP BEEP BEEP se o náklonnost pokouší například zvukem připravované kávy (škoda, že neumí simulovat i tu vůni), či nesrozumitelným huhláním hlasatele čtoucího zprávy. Ve výsledku to má fungovat tak, že si vyberete zvuk asociovaný s příjemnou činností a ten se bude s pozvolna stupňující hlasitostí přehrávat ve zvolenou hodinu. Škoda jen, že neexistuje nějaká trial verze, takhle se budete muset rozhodnout, zda budík za 40 Kč koupíte nebo ne.

unnamed (22)

Warmly: An Introduction

Warmly: An Introduction

79aeedf85ad240dc82c2f6af14c2e94b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

RemoteFlash

Aplikace určená pro pokročilé uživatele, u nichž je flashování nových ROMek tak běžným každodenním úkonem, že už jenom samotné kopírování ZIP souboru do zařízení je otravně zdlouhavé. Na pomoc přicházejí XDA Developers a speciální utilita pro flashování přes WiFi. Ta sestává ze dvou součástí. Prvním je APK balíček, který nahrajete do telefonu (asi je zbytečné zmiňovat, že musíte mít root přístup plus další klasické prerekvizity pro flashování ROM), následně spustíte na počítači Java aplikaci, vyberete soubor, který chcete flashnout, zvolíte, zda smazat Dalvik cahce a zbytek by už měl proběhnout automaticky.

Na Google Play nehledejte, vše je úhledně připraveno ke stažení přímo na fóru XDA Developers zde.

09-06-2013 01-13-59 PM (1)

Logo Quiz

Na hříčkách tohoto typu popravdě docela ulítávám a současně je to i jediný způsob, jak k tabletu přitáhnout moji přítelkyni, která by se jinak Androidu nedotkla ani klackem (prý Windows Phone 8 narozdíl od Androidu fungují). Soukromé záležitosti stranou, Logo Quiz zapadá mezi čím dál tím populárnější hry, ve kterých máte za úkol tu uhádnout název filmu podle plakátu, jinde zase celebritu podle zjednodušeného portrétu a v Logo Quiz bude hádat… chvíle napětí… loga známých firem. K uhádnutí je jich tu přes 1000, takže minimálně já mám dneska před usnutím co dělat :)

unnamed (25)

Logo Quiz
Logo Quiz

Premier Manager

Pro všechny fanoušky fotbalových managerů je tady remake stejnojmenné a dobře známé PC série. Na Android samozřejmě přichází v upravené podobě dovolující snadné ovládání pomocí dotykové obrazovky a s aktualizovanou soupiskou 2012/13. Více než 500 evropských týmů a databáze čítající více než 17000 hráčů společně s vychytanými simulačními a manažerskými systémy jsou rozhodně velké plus, avšak konkurence v podobě Football Manageru se jen tak nevzdá. Na druhou stranu, pokud máte hlouběji do kapsy a nechcete vysolit 200 Kč za manažera od Segy, můžete Premier Manager zvážit – stojí necelou polovinu. Pouze pro tablety!

unnamed (27)

f8d03f3644022f2b10cf9767c3440c98?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Space Colony

A drobnost na závěr – pro vyznavače pohledných živých tapet (Live Wallpaper) je tu novinka v podobě futuristického Space Colony, města budoucnosti, které žije rušným životem.

unnamed (29)

Space Colony
Space Colony

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)