TOPlist

Pondělní nálož aplikací #5 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Svět Androida vám přináší další tipy na zajímavé novinky z obchodu Google Play, takže si nezapomeňte uvolnit místo na paměťové kartě. Pátá Pondělní nálož začíná!

Nebudeme vás zdržovat dlouhou předmluvou (čtete ji vůbec někdo? :) ) a rovnou se podíváme na to, co nám poslední dny přinesly nového. Mrkneme se na živé tapety, vylepšíme využívání cloudových služeb a přihodíme ještě pár dalších zajímavostí navrch. Megabajty budou lítat!

Pixel Fleet Live Wallpaper

Živé tapety pro Android jsou takovým mírně kontroverzním tématem. Někdo je z duše nenávidí třeba kvůli ovlivňování výkonu zařízení, jiní na ně nedají dopustit – a dalším jsou úplně ukradené, protože většinu času vidí na mobilu buď e-maily nebo nějakou aplikaci a plocha jako taková je jim úplně ukradená. Pixel Fleet Live Wallpaper jsme se rozhodli zařadit především kvůli jeho neotřelému designu, který rozehraje barevné pixely let osmdesátých přímo na vašem displeji. Malé lodičky, tančíky a vznášedla rozjedou pravou osmibitovou bitvu, která se pokaždé odehrává trochu jinak.

nexusae0_PixelFleet1

Pixel Fleet Lite
Pixel Fleet Lite

Google Now Wallpapers

A střihneme si ještě jednu tapetu, která navazuje na službu Google Now – povedeného asistenta, který bohužel v našich končinách ještě nemá takové možnosti využití jako na západě. I tak se ale jedná o jeden z nejpovedenějších projektů společnosti Google. Uživatel Svarion z fóra XDA Developers se rozhodl, že z Google Now vytáhne graficky pohledné tapety a využije je po svém. Připravil proto sadu 11 tapet, které se vám budou střídat tak, aby odrážely denní dobu. K tomu si ještě připočtěte prvky z uživatelského rozhraní z Google Now a máme tu velmi pěkný balíček. Navíc nesosá baterku, protože se nejedná o živé tapety. Stahovat můžete dvě verze – ve standardním a HD rozlišení.

unnamed (6)

GoogleNowWallpaper
GoogleNowWallpaper

Fixya

Služba Fixya se v internetových vodách proslavila nestkutečně podrobnými návody na rozebrání a složení… čehokoliv. Nezáleží na tom, jestli se vám rozbila klimatizace, Xbox nebo generátor černých děr. Existuje totiž velmi slušná šance, že právě na Fixya najdete návod, jak elektronického pacienta zase vykurýrovat. Teď už navíc nemusíte hledat počítač nebo notebook s připojením k internetu. Mobilní aplikace Fixya vám doručí potřebné návody přímo do dlaně, ať už jste kdekoliv!

6c35e8ebbcec1b51d32ec554949f2f86

46dd8089a38db23551804cb1f92a2a75?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Smart Remote for Galaxy S4

Jak je z názvu patrné, tohle chytré dálkové ovládání si užijí jenom majitelé Galaxy S4 – ti sice dostanou již v základní výbavě aplikaci pro využívání infračerveného světla pro ovládání domácí elektroniky, Smart Remote ale přidává něco navíc – jedná se především o zahrnutí bezdotykových gest a další drobné vychytávky. Když vám například bude někdo volat, aplikace automaticky ztlumí hlasitost televize. Samozřejmě existuje i varianta pro HTC One, které je rovněž vyzbrojeno infrared diodou. Dozajista užitečnou aplikaci ale sráží na kolena brutálně přestřelená cena: 200 Kč za dálkové ovládání je fakt úděsný balík. Snad to vývojářům dojde a přichystají nějakou slevu.

unnamed

Smart IR Remote - AnyMote
Smart IR Remote - AnyMote

AudioBox

Osobně jsem se velmi těšil na službu Google Music (Hudba Play) – přece jen možnost nahrát si své oblíbené MP3 soubory do cloudového úložiště, odkud si je můžete streamovat do mobilu, to vám jen tak někdo nenabídne. V momentě, kdy jsem se odstěhoval do Kralup nad Vltavou, kde signál chytíte snáz prutem na ryby než mobilem, mé nadšení celkem rychle opadlo. A ne že by to jinde bylo extrémně lepší. Pro kvalitní streamování hudby z internetu potřebujete dostatečně kvalitní pokrytí rychlým signálem a… no však víte, stále stejná pohádka. Pokud tohle však není váš problém a chcete aplikaci, která toho umí podstatně více než Google Music (streamování z DropBoxu, SkyDrive, Box.net, Google Drive, Sound Cloud, chytré playlisty, texty písní…), určitě mrkněte na AudioBox. Velmi sympatický přehrávač!

unnamed (3)

AudioBox™
AudioBox™

Cloudii

A u cloudového úložiště ještě zůstaneme. Možnost nahrávat své soubory do internetového úložiště, které se tváří jako obyčejná složka ve Windows (či jiném OS) uchvátila spoustu uživatelů a není divu. Uživatelsky přívětivé, pro běžné užití bezplatné a pravidelně zálohované – takové je dobré cloudové úložiště. Samozřejmě se najdou i odpůrci, kteří se obávají o zneužití uložených informací. To je však na dlouhou debatu. Ti, kteří kouzlu cloudu propadli se možná setkali s problémem, jak spravovat několik různých účtu v různých službách zároveň. Cloudii toto dilema řeší po svém: slučuje nejpoužívanější služby pod jednu střechu. Díky této aplikaci budete mít Google Drive, Dropbox, Skydrive a Box hezky po ruce, v jednom sympatickém balení s uceleným designem.

46c45b1334543c9d9e72b1556191a868

c2dad049d5697d33fa616f05d8a02390?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Battery Test Utility

Není to skvělé, když se z názvu aplikace dozvíte prakticky vše? Battery Test Utility je aplikace pro testování baterie… potřebujete vědět víc? Měli byste vědět víc! Minimálně to, že pokud se rozhodnete tento program stáhnout, připravte si 118 MB prostoru. Docela pecka, ne? Vysvětlení je jednoduché: test probíhá tak, že si vyberete typ zátěže – zda audio, video nebo prohlížení internetu a právě testování pomocí videa znamená, že telefon potrápíte souborem až ve FullHD rozlišení. K aplikaci jsou tedy přibaleny i tři videosoubory, které se postaraly o nadstandardní velikost. Samotná aplikace vyhlíží sympaticky a dost možná ji zařadíme do některého z brzkých mobilních testů.

unnamed (9)

30808cce32af22be05f1b2b17b13a210?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Mosaique

A jedna hříčka na závěr. Můj hlad po logických rychlících docela dobře zasytila minimalistická hra Mosaique, která spočívá v přesouvání a mazání různobarevných políček. Zajímavé je na hře to, že ji vlastně lze dokončit neskutečně rychle, ale byla by to svým způsobem škoda. Záleží tedy hlavně na hráči, kolik času s ní chce strávit. Velmi zajímavý kousek, který vám může zpříjemnit třeba čekání na vlak. Tak se mrkněte aspoň na trailer ;)

unnamed (10)

Mosaique: Official Trailer – AVAILABLE NOW!

Mosaique: Official Trailer - AVAILABLE NOW!

d51d2543b07e478452da194087c2688b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)