Pondělní nálož aplikací #16: Akcelerujte moderáty!

Android_aplikace

Šestnáctý díl pravidelné pondělní nálože aplikací přichází a my doufáme, že vám víkendový hic neupekl telefon nebo že jste neutopili tablet v bazénu! Byla by to velká škoda, dnešní výběr aplikací je totiž jako obvykle velmi různorodý a snad si tu každý najde nějakou zajímavou aplikaci. Jako vždy se jedná o seznam programů, které se jako novinky objevily na Google Play v posledních dnech a na závěr si dáme i vtipně originální hru Spaceteam.

 

Zikk – Remote Android Setup

Zikk je zajímavý kousek softwaru, který slouží jako aplikace pro vzdálenou podporu. Zatím funguje pouze na telefonech a využívá SMS pro ověření uživatele, brzy se ale chystá verze pro tablety. Přes zabezpečené spojení dovoluje uživateli nastavovat na vzdáleném telefonu různé základní parametry, se kterými si třeba nebude vědět začínající uživatel rady a vy tak snadno můžete na dálku nastavit například připojení k Wi-fi, nainstalovat aplikace, nastavit budík nebo třeba přidat kontakty. Aplikaci musí mít nainstalovanou oba uživatelé a v rámci zabezpečení nezahrnuje přístup k SMSkám a e-mailům.

Capture6

ba1bc8cf3f2c69ab97dc238f401a16b5?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Daydream

V ideálním světě bychom už všichni měli aktualizováno alespoň na Android 4.2 nebo rovnou 4.3 a nemuseli bychom řešit případný pseudo-screensaver s názvem Daydream tímto způsobem. Jenže v ideálním světě nežijeme a pokud si chceme vychutnat „fičuru“ nových Androidů, musíme sáhnout po neoficiální aplikaci se stejným názvem. Tahle appka vám na jakémkoliv zařízení s Androidem od verze Froyo umožní zobrazení spořiče obrazovky, který ukazuje čas a datum.

Untitled

a332174aaa3d8ae927cc7f8cd944331b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Hry Google Play (Google Play Games)

Google následuje vzor Applu a přináší svojí verzi herního centra, které spojuje základní sociální funkce a vše, co se točí kolem her, do jednoho úhledného balíčku. Dovolí vám kontaktovat své přátele, přidávat si je do kruhů a hrát hry pro více hráčů. Snáze si tak porovnáte skóre, vyzvete lidi z celého světa k multiplayerovému klání nebo si necháte doporučit zajímavý titul k vyzkoušení. Příští týden si na Hry Google Play posvítíme v samostatném článku, protože se jedná o poměrně zásadní přínos pro mobilní hraní.

bea0392078bf43d0b9eb564eb091073e

Google Play Games
Google Play Games

BOINC

Pokud jste se již někdy setkali s termínem „distribuované výpočty“, jste doma. Pro ty, kdož neví, o čem je řeč: BOINC je způsob, jak mohou s vědeckými projekty náročnými na výpočetní výkon pomáhat běžní uživatelé. Zkrátka si stáhnou část projektu a nechají svůj počítač „chroupat“ data, čímž přispějí třeba k výzkumu léku na rakovinu. Možnost pomoci vědě nyní přichází i na mobilní zařízení, jejichž výkon roste téměř exponenciálně. Pokud je tedy váš mobil zrovna v nabíječce a je připojený na wifi, může (třeba přes noc) pracovat na něčem významném. Jenom pozor, některé telefony umí pekelně topit.

unnamed (1)

Sparky Lock Screen

Mezi hlavní přednosti Androidu patří bezesporu široké možnosti uživatelského přizbůsobení – ať už se jedná o widgety, změnu uživatelského rozhraní či zamykací obrazovku. A právě o tzv. lockscreen se postará Sparky: jednoduše, efektivně i efektně. Zamykací obrazovky jsou graficky velmi povedené a navíc nabízí i funkční widgety pro zobrazování zameškaných hovorů a nepřečtených zpráv. Bezplatná verianta nabízí ochutnávku v podobě omezeného výběru obrazovek, přičemž pro odemčení plného výběru je potřeba si připlatit. Velmi příjemný balíček s řadou opravdu povedených obrazovek.

nexusae0_316

0a08d29965d6981e0dabfc3bf8b77ec5?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Minecraft Skin Studio

Pokud vás zachvátila kostičková mánie jménem Minecraft, pak vám může udělat radost tato aplikace. Nepochází sice z oficiálního zdroje – tedy studia Mojang – ale přesto s jejich nezávislým hitem krásně spolupracuje. Tedy s počítačovou verzí. Trochu překvapivě totiž mobilní aplikace nepodporuje mobilní Minecraft. A co vlastně umí? Jak naznačuje název, jedná se o nástroj pro tvorbu „skinů“, tedy vzhledu, postav. Funguje na jedničku, jen ta cena je možná trošku přepálená. Ale pro nadšence by to nemusel být problém.

nexusae0_225

Minecraft: Skin Studio
Minecraft: Skin Studio

SCR Screen Recorder (root)

SCR Screen Recorder je poměrně unikátní aplikací pro nahrávání obrazovky vašeho zařízení do videosouboru. V čem je unikátní? Pokud je nám známo, jedná se o jedinou aplikaci, která podporuje i čipsety Tegra. Sice budete potřebovat root přístup, to je ale snad ta nejmenší překážka. Vřele doporučujeme nejprve vyzkoušet bezplatnou verzi, která dovoluje nahrání maximálně 3 minut videa, abyste si vyzkoušeli, zda odpovídá vašim požadavkům.

 

SCR Screen Recorder on the Galaxy Tab 10.1

SCR Screen Recorder on the Galaxy Tab 10.1


3762c9175bc7d5b4caa0dbfbe5801ab7?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Quad Drawer

Po minulém T9 App Dialeru přichází další aplikace podobného ražení, avšak s rozšířenou funkcionalitou. Jedná se o Quad Drawer od známých LevelUp (Beautiful Widgets). I tato aplikace nahrazuje standardní zobrazování a spouštění aplikací vlastní variantou, která je oproti „stock“ verzi podstatě rychlejší a nabízí i různé vychytávky typu pokročilého třídění aplikací či možnost přepínat zobrazení výpisu. Pokud ještě nemáte T9 App Dialer, můžete rovnou sáhnout po Quad Drawer. V opačném případě vám zase tolik nového nepřinese.

nexusae0_64

Quad App Drawer

Quad App Drawer

7fdc7bb9d16a88d8cbb3c67e0170cf94?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

SpaceTeam

Patříte k fanouškům sci-fi seriálů? Díváte se na filmy, kde na sebe personál vesmírné lodi pokřikuje termíny jako „Aktivujte fúzní klapky!“ a „Invertujte asynchroní akcelerátor“? I kdyby ne, klidně si následující multiplayerovou hru vyzkoušejte! Hrát ji mohou až čtyři lidé po Wi-fi či Bluetooth (my museli přes Bluetooth, Wi-fi se odmítala spárovat) a spočívá v tom, že každému hráči se na displeji zobrazují příkazy, které musí váš spoluhráč vykonat v určitém časovém limitu, jinak bude loď zničena. A jediný způsob, jak někomu říci, aby restartoval psionický generátor, je ten, že na něj příkaz prostě vyštěknete a dotyčný následně na svém mobilu daný příkaz vykoná, přičemž vás výměnou zaúkoluje také. Vtipný, snadno pochopitelný a po chvilce pěkně intezivní zážitek.

nexusae0_unnamed-237

Spaceteam
Spaceteam

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)