TOPlist

Pokémon GO oficiálně startuje. Nejprve ale ve vybraných zemích

pokemon go nahledovy 3

Je jen málo her, které mají plně funkční hráčskou komunitu dříve, než hra vůbec vyjde. Pokémon GO je ale jednou z nich a mohou za to dva faktory. Zaprvé samotná značka Pokémon, která má v celém světě miliony fanoušků, a za druhé studio Niantic Labs, které má bohaté zkušenosti s rozšířenou realitou díky své poslední hře Ingress. Nyní vychází první verze hry, která je volně dostupná pro každého a není označena jako beta. Hon za Pokémony může začít! Tedy skoro.

Nejprve se Pokémon GO podívá do Austrálie a na Nový Zéland, brzy snad i k nám

Hra je již dostupná v Obchodě Play, ale při pokusu o stažení se dozvíme, že zařízení není kompatibilní. To ale není tím, že by kompatibilita opravdu nebyla zachována, ale spíše tím, že se nacházíme v regionu, pro který hra ještě nebyla uvolněna. Zatím víme jistě, že první hráči pochází z Austrálie a Nového Zélandu, kde je hra dostupná bez problémů. V Evropě ani USA zatím hru možné hrát není. Tedy ne oficiálním způsobem.

Pokémon GO
Pokémon GO

Pro nedočkavce ale máme možnost stáhnout si APK balíček. Samozřejmě, jako vždy dodáme, že instalaci z APK balíčku provádíte na vlastní riziko a nebereme na sebe žádnou odpovědnost v případě jakýchkoli problémů. A koneckonců, ani po instalaci z APK balíčku hra nemusí korektně fungovat, kvůli možnému omezení na regiony.

Co to vlastně Pokémon GO je?

Dalo by se říci, že jde o Ingress s Pokémony. Mnoho hráčů bude mít mnoho názorů, ale rozhodně nečekejte, že se váš život promění v pohádkové dobrodružství jako z klasických Pokémon her. Hráči bety tvrdí, že mechanika je velmi jednoduchá. Příležitostí k boji příliš nebylo a když ano, tak jen na velmi základní úrovni. To byla beta, takže teď to může být jiné. Nicméně první hodnocení v Obchodě Play jsou pozitivní. Takže až hra vyjde i u nás nebo se nám ji podaří spustit, podíváme se jí na zoubek a dáme vědět, zda se hra povedla a komu je vlastně určená.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)