První offline Pokémon Go Fest se nepovedl: Hráči nemohli hrát

pokémon go akce fest oslavuje

Pokémon GO nedávno oslavil jeden rok od svého spuštění. Niantic to oslavil nejen online, ale hlavně offline akcí Pokémon GO Fest, která se uskutečnila v Chicagu. Mělo se jednat o triumfální událost, kde hráči měli spolupracovat a získat unikátní odměny. Místo toho spíše akce připomněla, jak na tom byla hra před rokem, kdy se spustila.

Na Pokémon GO Fest se přetížily servery

Trochu s podivem si Niantic nedokázal zajistit, aby na akci byly posíleny mobilní sítě a také herní servery. A to i když společnost měla přesná čísla, kolik lidí se na akci ukáže. V okolí parku, kde se akce konala, většinu času nefungovala mobilní síť a stejně tak herní servery. Organizátoři tak dali hráčům vzpomenout na první dny, kdy rovněž hra Pokémon GO fungovala velmi špatně, a to kvůli přetíženým serverům.

Booing Niantic CEO at Pokémon GO Fest

Booing Niantic CEO at Pokémon GO Fest

Hněv tisíců hráčů poznal i CEO společnosti Niantic John Hanke, když jej lidé “vybučeli” z pódia. Později ten den ještě Niantic oznámil, že účastníkům vrátí peníze za vstupné, přidají k tomu 100 dolarů v PokéCoinech a také jim přidají na účet legendárního Pokémona Lugia. Otázkou je, co nyní bude s offline festivaly od Nianticu, které měly být jedny z hlavních tahounů pro tento rok.

Zúčastnili byste se Pokémon GO festivalu, kdyby byl blízko Česka?

Zdroj: engadget.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (1)