Menu

První offline Pokémon Go Fest se nepovedl: Hráči nemohli hrát

Pokémon GO nedávno oslavil jeden rok od svého spuštění. Niantic to oslavil nejen online, ale hlavně offline akcí Pokémon GO Fest, která se uskutečnila v Chicagu. Mělo se jednat o triumfální událost, kde hráči měli spolupracovat a získat unikátní odměny. Místo toho spíše akce připomněla, jak na tom byla hra před rokem, kdy se spustila.

Na Pokémon GO Fest se přetížily servery

Trochu s podivem si Niantic nedokázal zajistit, aby na akci byly posíleny mobilní sítě a také herní servery. A to i když společnost měla přesná čísla, kolik lidí se na akci ukáže. V okolí parku, kde se akce konala, většinu času nefungovala mobilní síť a stejně tak herní servery. Organizátoři tak dali hráčům vzpomenout na první dny, kdy rovněž hra Pokémon GO fungovala velmi špatně, a to kvůli přetíženým serverům.

Hněv tisíců hráčů poznal i CEO společnosti Niantic John Hanke, když jej lidé “vybučeli” z pódia. Později ten den ještě Niantic oznámil, že účastníkům vrátí peníze za vstupné, přidají k tomu 100 dolarů v PokéCoinech a také jim přidají na účet legendárního Pokémona Lugia. Otázkou je, co nyní bude s offline festivaly od Nianticu, které měly být jedny z hlavních tahounů pro tento rok.

Zúčastnili byste se Pokémon GO festivalu, kdyby byl blízko Česka?

Zdroj: engadget.com.

 

Komentáře

pds

25.7.2017 6:57

…to sa dalo čakať. firma čo zarobila na jednej hre miliony si nevie zabezpečiť ani ich vlastnú reklamnú kampaň ? môžu sa teda hambiť….

RSS (komentáře k článku)