TOPlist

Pojďte s námi tvořit web!

svetandroida nahledovy

Vítejte na webu www.svetandroida.cz, který vznikl spojením tří největších českých Android webů (android-google.cz, mujandroid.cz, googleandroid.cz). Budete zde nacházet každodenní aktuální dění ze Světa Androida, v podobě zpráviček (novinek), článků, návodů, komentářů, recenzí a mnoho dalšího…

Protože Android je otevřený systém, rozhodli jsme se, že i web o něm by měl být co nejotevřenější. Připravili jsme tedy pro začátek opravdu jednoduchý a velmi flexibilní portál. Rádi bychom, aby jste Vy, naši čtenáři, pomohli s jeho růstem a rozvojem. Všechna důležitá rozhodnutí, ale i menší úpravy bychom rádi konzultovali s Vámi. Jedině tak se nám podaří vybudovat web, který bude opravdu vyhovovat většině z nás. Pokud dokonce máte chuť a čas přiložit ruku přímo k dílu (ať už by šlo o psaní článků, zpráviček, nebo rozvoj webu samotného), neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@svetandroida.cz, velmi rádi Vás do našeho týmu přijmeme!

A teď už několik málo slov ze strany zakladatelů.

Petr Mišák (android-google.cz)

Tato myšlenka sloučení, není nikterak nová a již před nějakou dobou tady byla, bohužel zanikla v začátcích. Mezitím spousta schopných lidí zajímající se o Android, zakládalo svoje weby a nutili uživatele navštěvovat několik webů za den, aby dostali kompletní přehled dění. Přes velkou snahu majitelů, si dovolím říct, že ani jeden web nedosahoval takových informací a aktualizací jaké by český Androd uživatel potřeboval. I já jsem pociťoval, že nejsem schopen psát na svůj web tak často jak bych si představoval.  V tuto dobu jsem oslovil několik Android webů, slovo dalo slovo a začalo se pracovat na novém projektu, sloučením několika Android webů. Cíl byl jasný, aktuální informace na jednom místě s dostatečným zázemím jak pro redaktory, tak pro čtenáře. Někdo si možná řekne, no bože, to je toho tak se sloučili no :), ano přiznám, není to žádný technologický zázrak, nebo jiné vymoženosti, které jak jsem zjistil, někteří očekávali (Android 2.1 pro všechny předešlé tel., možnost nakupovat aplikace na Android Marketu i v ČR, popřípadě hromadný prodej Nexus One :) ), ale je mi velkým zadostiučiněním, že jsme dokázali to nejtěžší a to domluvit se. Slibuji že pokud to tak bude i nadále a Vy čtenáři nás podpoříte a dáte najevo, že naše práce není zbytečně, udělám vše aby projekt fungoval dál, rozvíjel se a naslouchal Vám.

Michal Šrajer (mujandroid.cz)

O tom, že nemá smysl aby v malém českém webovém rybníku existovalo více informačních webů o platformě Android jsem uvažoval už dlouho. Nikomu přeci nepomůže, když bude muset pro informace chodit rovnou na několik míst. A přestože konkurence je zdravá, mám za to, že kooperace je ještě zdravější…

Odhodlat se k takovému kroku ale nebylo vůbec jednoduché. Až pocit, že nemůžeme našemu webu dávat vše co bychom chtěli byl poslední kapkou která nás k rozhodnutí definitivně přesvědčila. Pak už netrvalo dlouho a ukázalo se, že rozhodně nejsem jediný s tímto úmyslem.

Jsem nadšený z toho, že jsme se opravdu dokázali domluvit a pevně věřím, že tento odvážný krok doopravdy prospěje všem.

Honza Šesták (googleandroid.cz)

Bez pochyby je sloučení největších fungujících zpravodajských webů o Androidu u nás krokem vpřed, nebál bych se říct i krokem mílovým. Takovým neoficiálním mottem Světandroida.cz je výzva, aby jste se vy, čtenáři, podíleli na tvorbě webu s námi, pokud budete chtít. Nechtěli bychom být uzavřená redakce, která poslouchá pouze své vnitřní hlasy a nevnímá připomínky a návrhy okolí. Světandroida.cz bychom naopak chtěli otevřít, nebráníme se jakékoliv spolupráci. S tím ale souvisí také jedno přání, a sice buďme oboustraně toleratní a ohleduplní.

Projekt Světandroida.cz je v tuto chvíli koncipován jako jednoduchý web, kde je právě jednoduchost účelná přehlednosti. Myšlence spojení tří rozdílných projektů jsme propadli natolik, že jsme zvolili metodu rychlého představení projektu s jeho postupným vývojem. Pravidelně tedy plánujeme rozšiřovat funcionalitu webu, přidávat nové sekce, rozrůstat se. Rádi přihlédneme i k vašim nápadům, co by na webu nemělo chybět. Kontaktovat nás můžete na e-mailu info@svetandroida.cz.

Na závěr bychom ještě rádi poděkovali Tomáši Karvayovi, který byl jedním z velkých podporovatelů myšlenky na sloučení a velmi nám pomohl k tomu, abychom projekt opravdu odstartovali. Tomáši díky!

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr Mišák poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)