Pohádky v češtině přes Asistent Google jednoduše a rychle. Poradíme, jak na to

pohadky v cestine asistent google

Google Assistant bohužel ještě oficiálně nerozumí česky. To ale neznamená, že byste si nemohli pustit i nějaký obsah v češtině. Baba Yaga vám nebo vašim dětem bude číst 29 klasických pohádek hezky česky.

Celkem 29 pohádek v češtině můžete spustit přes Google Assistant

Za tímto hodně zajímavým projektem stojí Martin Krček. Díky němu si můžeme s předstihem vyzkoušet to, jaké to bude používat chytrého asistenta v našem jazyce. Bohužel oficiální podpora Google Asistent přijde velice pravděpodobně až během roku 2019, i když mnoho indicií během roku naznačovalo, že se dočkáme ještě letos.

Pohádky v češtině jsou alespoň malou náhradou. Poslouchat můžete 29 pohádek včetně klasik jako je Popelka, Perníková chaloupka nebo Otesánek. Pohádky se aktivují jednoduše, doslova stačí říct “OK Google, Talk to Baba Yaga”.

Jak si aktivovat pohádky v češtině v Asistentu Google?

Aktivace je opravdu jednoduchá, můžete postupovat podle videa níže, kde přímo autor Martin Krček ukazuje v úvodu využití hlasové aplikace. Případně pod tímto videem naleznete i podrobný návod.

Baba Yaga: Pohádky v češtině na Google Assistant

Baba Yaga: Pohádky v češtině na Google Assistant

  1. Vzhledem k tomu, že čeština se nepodporuje, musíte si přepnout telefon do angličtiny. Poté spusťte Google Asistenta například podržením domovského tlačítka
  2. Na stránkách Asistenta Google najděte hlasovou aplikaci Baba Yaga. Konkrétně můžete využít odkaz zde.
  3. Vpravo nahoře klepněte na modré tlačítko “Send to device” a vyberte telefon nebo chytrý reproduktor Google Home, případně rovnou v telefonu aplikaci spusťte
  4. Po “aktivaci” (instalaci na dané zařízení) stačí nahlas říct “OK Google, Talk to Baba Yaga”. Ovládání je snadné. Hned po startu se spustí pohádka.
  5. Navigace je jen v angličtině (Next (další), Previous (předchozí), List (seznam pohádek), protože čeština se zatím nepodporuje. Martin Krček ale doporučuje v telefonu napsat třeba Seznam, Další, Pomoc apod.
  6. Konkrétní pohádku můžete vyvolat i jejím pořadovým číslem. A to například příkazem “Ask to Baba Yaga about fairy tale number 17”. Použít můžete i názvy pohádek v angličtině, jako “Ask Baba Yaga about Cinderella

Vyzkoušeli jste hlasovou aplikaci Baba Yaga pro Asistenta Google?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)