Bylo na čase. Messenger nás bude lépe chránit proti podvodným zprávám

podvodne-zpravy-messenger-pokrocila-blokace

Online komunikátor Messenger od Facebooku čeká vcelku významný posun z hlediska bezpečnosti. Nejenže má brzy zavést koncové šifrování zpráv, ale dokonce si hodlá posvítit i na známé podvodné zprávy a další podezřelé aktivity. Předpokládáme, že mnozí z vás se již s nějakou formou podvodné zprávy na Messengeru setkali. Tyto soukromí, datům i peněžence nebezpečné zprávy chodí většinou přímo od přátel, kteří o její existenci ani neví. Uživatel, důvěřující dané osobě, klikne na odkaz či jiný interaktivní prvek a může být zle. Tyto podvodné zprávy bude Messenger do budoucna odhalovat a blokovat pomocí umělé inteligence a strojového učení.

Zvláštní je, že na jedné straně Facebook tvrdí, že soukromé zprávy nečte, ale pak přijde s něčím takovým, co je v podstatě založeno jen na obsahu zpráv. Ať už vám to vadí málo či hodně, funkce to bude jistě praktická a ochrání ty nejzranitelnější. Pokud umělá inteligence odhalí podezřelou zprávu, zobrazí příjemci notifikaci. U ní bude možné po zvážení odesílatele zablokovat či zprávu ignorovat. Kromě toho se budou zobrazovat obecné tipy, jak podvodné zprávy na platformě Messenger poznat.

Messenger – Text and Video Chat for Free
Messenger – Text and Video Chat for Free

Kromě této novinky ještě Facebook představil jednu velmi podobnou funkci, která má ale chránit děti. Jakmile s nimi bude nevhodným způsoben komunikovat nějaký dospělý, postup bude podobný jako u podvodných zpráv. Ještě by se hodil obecný filtr pro šikanu mezi dětmi. Ale opět jsme u otázky: Co všechno Messenger ze zpráv pozná, když je pak schopný nabídnout takové funkce?

Jak často vám chodí podvodné zprávy na Messenger?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)