Osahali jsme si nové POCO X4 Pro 5G. Modrá varianta vypadá skvěle

poco x4 pro 5g

U stánku Xiaomi na veletrhu MWC v Barceloně jsme měli možnost vidět kromě robota Cyberdog nebo průhledné televize také nejnovější telefony a to včetně modelu Poco X4 Pro 5G, který si svou premiéru odbyl v pondělí. Jedná se o model, který bude chtít zatopit konkurenci ve střední třídě.

POCO X4 Pro 5G útočí na střední třídu

Přední stranu mobilu pokrývá velký 6,67palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu, že je displej plochý se velice dobře ovládá. Samozřejmostí je dostatečný maximální jas a pro tento typ displeje typicky kontrastní barevný projev.

Hlavní 108Mpx snímač fotí poměrně dobře, můžeme ho znát i z ostatních modelů čínské značky, ultraširoký senzor je pak spíše průměr a 2Mpx makro kamerku nemá smysl nijak zvlášť komentovat.

  • 6,67″ AMOLED panel, 2400 x 1080 pixelů, 120Hz obnovovací frekvence
  • 108Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx ultraširoký senzor, 2Mpx makro kamerka
  • Qualcomm Snapdragon 695G
  • 6/8 GB RAM LPDDR4X, 128/256GB úložiště UFS 2.2
  • 5000mAh baterie, 67W nabíjení

Vzhledem k tomu, že jsme telefon zkoušeli pouze několik minut nelze říct, jak dobře je systém odladěný. Na první pohled ale Snapdragon 695G v kombinaci s 8 GB RAM a systémem MIUI 13 odváděl velice dobrou práci.

Modul fotoaparátů se pak rozprostírá po celé šířce zadní strany a kromě něj zde nalezneme také logo POCO. Na živo vypadá telefon dobře, nejvíce se nám líbí právě v této modré barevné variantě.

Jaký máte názor na telefony POCO?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)