Xiaomi chystá brzké odhalení telefonu POCO X4 5G. Co jsme se o něm dozvěděli?

xiaomi poco x4 5g

O nových telefonech značky POCO jsme slyšeli již na podzim minulého roku. Řada X4 má nabídnout hned čtyři různé modely, ovšem nyní byl certifikován model, o kterém dosud nikdo nic neřekl. Jedná se o mobil POCO X4 5G a měl by toho mít spoustu společného s již představeným Redmi Note 11 Pro 5G.

Poco X4 5G bude možná jen přejmenovaný Redmi Note 11 Pro 5G

Ve hře je také možnost, že se čínská firma rozhodla vynechat NFC a svůj telefon pojmenuje prostě jen POCO X4 5G. Každopádně telefon byl certifikován v Thajsku a jeho globální verze se označuje jako 2201116PG. V benchmarku Geekbench byla odhalena jeho indická verze, přičemž má stejný čipset, jako právě Redmi Note 11 Pro 5G. Pod kapotou mu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 695 v kombinaci s 6 GB RAM (ačkoliv se dá čekat, že bude k dispozici v několika paměťových verzích).

Poco X4 5G geekbench

V testu na jedno jádro si telefon vysloužil skóre 688 bodů, v multijádrovém pak 2052 bodů. Systémem je samozřejmě Android 11 s nadstavbou MIUI. K jeho představení by mělo dojít velice brzy, ačkoliv není jasné, zda se bude prodávat i v Evropě.

Jaký máte názor na telefony POCO?

Zdroj: mysmartprice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)