POCO X3 NFC a další 4 mobily mohou přejít na LineageOS 18.1

LineageOS 18.1 POCO X3 NFC

Jeden z nejpopulárnějších Android custom ROM LineageOS je v poslední verzi 18.1 dostupný pro dalších pět telefonů. Po první velké vlně z letošního jara nebo červencovém přidání podpory pro “desítkové” Samsung mobily se dočkal například populární Xiaomi telefon POCO X3 NFC. Společně s ním se na seznamu objevily také přístroje ASUS ZenFone 8, Lenovo Z5 Pro GT, SHIFT SHIFT6mq a Sony Xperia Z2.

LineageOS 18.1 pro další mobily

V seznamu výše najdete odkazy na jednotlivé instalátory. Stránka pro POCO X3 NFC se v tuto chvíli teprve chystá. Připomínáme, že pro instalaci LineageOS (nejen ve verzi 18.1) musí mít telefon odemčený tzv. bootloader a uživatel musí být seznámený s prací přes custom recovery, například populární TWRP. Po instalaci je pak do přístroje potřeba dodatečně nainstalovat i Google aplikace a služby, ty se v základním balíku nenacházejí.

Které custom ROM jste už vyzkoušeli?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)