Pocket league story – vytvořte si svůj hvězdný tým

f-1024-0

f-1024-0

Postavte si svůj vlastní fotbalový tým. Získávejte pro něj fanoušky, sponzory a kvalitní hráče. Ze spodních tabulek okresního přeboru se vyšvihněte na tým, co bude vyhrávat světové poháry.

Kdo z vás si pamatuje starší 8-mi a 16-ti bitové konzole, možná u téhle hry uroní jednu velkou, nostalgickou slzu. PL story působí jako by kss-480-0-0 nám připlula odněkud z minulosti a zdaleka to nekončí jen u grafické stránky hry. Má něco, co „3dé“ a „super-realistické“ hry mít nikdy nebudou. Naprosto realismem nepolíbenou, skvělou hratelnost.

Začínáme od píky

Začátky jsou v PL story hodně krušné. A tým, co vyfasujete do začátku, byste nejraději vypráskali bičem. Ale nebojte. Každým zápasem získávají hráči zkušenosti a rostou jim statistiky. A tak i ty první, neslavné zápasy jsou k něčemu dobré. Statistiky jim zvyšuje i automatický trénink mezi zápasy a můžete je i invidualně cvičit za získané tréninkové body. Kromě toho budete mít hned od začátku možnost si dokupovat talentovanější hráče a časem i superhvězdy (statistiky jim rostou mnohem rychleji a mají i vyšší maximalní počet levelů).

Podívaná jen pro otrlé

Fotbalová utkání patří mezi ty drsnější. Hraje se téměř bez pravidel (kromě autů a rohů) asi dvě minuty. Hráči se během zápasu “mydlí” hlava nehlava a často zůstane někdo ležet na trávě dlouho bez hnutí. Ani góly z ofsajdu snad nikoho nepřekvapí. Možná vás ale překvapí plně automatický průběh zápasu. Navolíte si jen formaci, taktiku a sestavu a poté už hru svěříte umělé inteligenci. Možná to někoho odradí, ale já to nepovažuji za chybu. Lépe se na to kouká a akce hráčů působí plynulejším a fotbalovějším dojmem. Časem si k týmu vytvoříte silnější pouto a zápasy vás více chytí. Na hře také velmi oceňuji, že každý hráč má svojí vlastní, často i dobře zapamatovatelnou osobnost. Nechci sem psát příklady, ale myslím si, že vás hra v tomhle ohledu docela dobře pobaví i překvapí.

Příběh končíss-480-5-0

PL story je rozhodně jedna z nejpropracovanějších her pro mobil. Když si budete všímat detailů, tak zjistíte, že i poměrně do hloubky. Grafikou rozhodně neuchvátí (ale mile pobaví) a zvuky jsou dost slabé. Ale je to poctivá hra s vysokou herní dobou a zábavnou náplní, kde i pasivní sledování zápasů se změní ve zběsilé fandění. Hráče si hýčkáte, trénujete, kupujete to nejdražší vybavení a chcete, aby to bylo sakra někde vidět. Strhne vás to, věřte mi. Snad na vás bude řidič autobusu milejší než na mě, když jsem nahlas a nevědomky zařval „Tak zryhly ty k*k*te, co se tu s tím ploužíš?!“

Moje hodnocení 8/10

The app was not found in the store. :-(

Pocket League Story
Kairosoft Co.,Ltd
Verze1.0.1 (7. 9. 2011)
Velikost5,1 MB
1.6+

96,07 Kč

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)