(CES 2014) Počítač o velikosti SD karty? Intel představil novinku s názvem Edison

edison cover

Všichni známe historku o prapůvodních počítačích, které byly větší než dům a spotřebovaly obrovské množství energie. Těmto dnům je již dávno konec, díky mikročipům jsou firmy schopny vyrobit úžasně malá a výkonná zařízení. Intel na veletrhu CES představil zajímavý mini počítač s názvem Edison a velikostí běžné SD karty. Zařízení pohání dvoujádrový procesor Quark a výkonem je prý podobný řadě Pentium. Edison běží na operačním systému Linux a nechybí mu podpora Wi-Fi a Bluetooth.

edison2

Intel pro demonstraci jeho schopností použil aplikaci Nursery 2.0 tedy “Školka 2.0”, kdy malé dítě mělo v dupačkách zabudováno senzory pro snímání tepla a polohy. Edison pak data ze senzorů zpracoval a zobrazil, zda je dítě v pohodlí či nikoliv.

edison

Nursery 2.0 slouží samozřejmě jenom pro demonstraci schopností, Edison by ale v budoucnu mohl přinést “chytrost” třeba do našeho oblečení. Počítač o velikosti SD karty totiž téměř nic neváží.

Zdroj: TheVerge

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)