TOPlist

Počasí Google dostává pěkný widget. Dáte mu šanci?

weather google

Android 12 přinese poměrně rozsáhlé designové změny a důkazem jsou i widgety. Spolu s nejnovější verzí aplikace Google v12.34 totiž na nový systém dorazil widget pro Počasí Google.

Počasí Google dostalo nový widget

Widget sám o sobě je jednoduchý, zobrazuje pouze aktuální teplotu, menší čísla znázorňují nejvyšší a nejnižší teploty v daném období. V horní části widgetu se pak nachází aktuální poloha. Velmi podobný widget existuje nějakou dobu na iOS. Widget je již dostupný i pro Android 12 beta 5 s tím, že až vyjde plná verze tohoto systému, můžeme se těšit také na podporu Dynamic Color, tedy typický designový prvek Material You. Mějte však na paměti, že musíte mít aktualizovanou Google aplikaci. Objeví se i na Androidu 11. Aktualizace však s nejvyšší pravděpodobností probíhá na straně serveru, takže může nějakou dobu trvat než se objeví i na vašem zařízení.

V tuto chvíli je designový prvek buď tmavý nebo světlý, dle toho jaký režim máte aktuálně nastavený. Pokud tedy nejste spokojeni s vaším widgetem, mohlo by jít o zajímavou alternativu. Ostatně, co jiného potřebujete na své obrazovce vidět? Pro detaily je stejně vždy lepší otevřít aplikaci.

Jak se vám nový widget líbí?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)