TOPlist

Na PlayStation Portal si můžete zahrát i legendární hry z PSP!

PSP_Portal
  • Inženýři z Googlu dokázali na PlayStation Portal rozjet i tituly z PSP
  • Potřebovali k tomu pouze emulátor, HW vůbec neupravovali 
  • Povedlo se jim to, i když byli pouze dva

Dvojice inženýrů všem předvedla, že pracovníci Googlu jsou velmi kreativní a schopní. A že dokážou pracovat rychle a efektivně i v menším týmu. Vyvinutí emulátoru, který dokáže spustit PSP hry i na PlayStation Portal, jim trvalo jen něco málo přes měsíc.

Playstation Portal je přenosná herní konzole, kterou na trhu najdeme od listopadu minulého roku, a prodává se u nás za cca 5 390 Kč. Můžete na ní hrát pouze s využitím streamingu. A k dispozici jsou vám jen tituly, jež máte na vaší PS5 už nainstalované.

Nyní tedy inženýři přišli se svým „PPSSPP“ emulátorem, který by mohl možnosti konzole značně rozšířit. Navíc k hraní nemusíte být ani připojeni k internetu kvůli streamingu, PSP hry běží opravdu přímo na Playstation Portal. Funkčnost emulátoru dokazuje Andy Nguyen na Xku, snímkem z PSP verze GTA Liberty City Stories. Zatím nejsou zveřejněné žádné další fotky ani videa, očekává se ale, že by se mohly objevit v průběhu víkendu.

Andy Nguyen má v Googlu za úkol hledat bezpečnostní díry v cloudových službách. Emulátor vyvíjel spolu s Callem Svensonnem, který se taktéž ve firmě věnuje zabezpečení systémů. Andy Nguyen, můžete jej znát spíše pod přezdívkou „TheFlow“, se ovšem nezabýval PlayStation konzolí poprvé. Naopak už pomohl objevit řadu potenciálně nebezpečných slabin PS4 a PS5. Kdy, případně zda vůbec, inženýři svůj emulátor uvolní pro veřejnost, zatím neoznámili. Otázka je také, jak by se k tomuto „vylepšení“ stavělo samotné Sony.

Jaké tituly z PSP byste si chtěli zahrát vy?

Zdroj: The Verge

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)