PlayStation Now – revoluce ve hraní na mobilních telefonech?

playstation-now-ces-2014-2

Mobilní telefony a tablety se systémem Android se staly rájem hráčů mobilních her a není divu – oproti konzolím a počítačům nabízejí jednu obrovskou výhodu – můžete hrát kdekoliv. Musíme si ovšem přiznat jedno – zpracování her (ať už grafické či samotný příběh a hratelnost)  zatím za tituly pro PC a konzole značně pokulhává. Společnost Sony ale na veletrhu CES 2014 představila jednu velmi zajímavou službu, která by mohla v budoucnu nabídnout skvělý herní požitek i uživatelům chytrých telefonů a tabletů. PlayStation Now, jak se služba jmenuje, totiž nabídne „cloudové“ hraní titulů pro konzole i na jiných zařízeních. Jak to funguje? Vy jako hráč nemusíte vlastnit samotnou konzoli, ale pouze přístroj s rychlým internetem, který se připojí na jiný počítač (konzoli), kde hra běží. Podle tvůrců by měl být tento koncept v budoucnu dostupný také pro telefony a tablety, což zní výborně.

playstation-now-ces-2014-1

 Služba odstartuje svoji testovací fázi na konci ledna v USA. Zatím není jasné, kdy se dočkáme také my Evropané a kdy bude možné službu využít i z mobilního telefonu.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)