TOPlist

Lepší pozdě než nikdy: Sony přidává do Playstation 5 klíčovou funkci

Playstation 5

Brzy tomu budou dva roky, kdy světlo světa spatřila konzole Playstation 5. V době, kdy se začala dostávat k prvním zákazníkům však veřejnost překvapil fakt, že nepodporuje (na rozdíl od svého konkurenta Xbox Series X)rozlišení 1440p, ale pouze 720p, 1080p a 2160p. Na japonskou firmu se tedy hromada lidí začal obracet s dotazy, zda se někdy v budoucnu dočkáme podpory právě tohoto standardu. A nutno podotknout, že jde o správný dotaz.

Velká část lidí totiž nemá zapojený Playstation 5 pouze u televize, kde je 4K dnes již běžným standardem, ale namísto toho využívají herní monitor. Stačí se mrknout na současnou nabídku monitorů, kde je rozlišení 2560 x 1440 pixelů a vysoké obnovovací frekvence velice populární. Sony tedy vyslyšelo prosby uživatelů a konečně přidává podporu pro 1440p rozlišení.

playstation-5-1440p

V praxi to znamená, že se v něm budou spouštět podporované hry. Pokud ale daný titul nebude možné spustit v tomto rozlišení, konzole jej automaticky pustí ve 4K za pomocí supersamplingu. Firma ovšem upozorňuje, že v tomto rozlišení nebude fungovat variabilní obnovovací frekvence, což je trochu škoda.

Jaké rozlišení používáte u konzole vy?

Zdroj: Playstation

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)