TOPlist

Herní komunita slaví: Discord nyní funguje na Playstationu 5 samostatně, mobil můžete nechat v kapse

discord playstation 5
  • Discord zamířil na Playstation 5 už loni v červenci
  • Integrace byla ale poměrně omezená, pro připojení bylo nutné použít telefon
  • To se nyní mění, Discord je nyní součástí nabídky Game Base a funguje samostatně

Loni v červenci byla oficiálně oznámena podpora aplikace Discord pro konzole Playstation 5, což ocenil nejeden hráč. Integrace byla ale poněkud krkolomná, jelikož jste pro spárování museli použít mobilní telefon, k hovorům se nešlo připojovat přímo z konzole. To se ale nyní mění, jelikož japonský gigant vměstnal aplikaci přímo do nabídky Game Base.

Nová aktualizace, která se v nadcházejících týdnech dostane i do České republiky, integruje Discord přímo do ovládacího panelu PS5. Uživatelé tak budou moci jednoduše vybrat server nebo skupinu, ke které se chtějí připojit.

V záložce Game Base v ovládacím centru PS5 stačí vybrat kartu Discord a zvolit server nebo skupinu. Poté si vyberete preferovaný hlasový kanál, v němž se vám zobrazí veškeré podstatné informace včetně aktuálních účastníků. Přímo v konzoli můžete navíc dostávat notifikace, pokud vám někdo zavolá, což až doposud nefungovalo.

Discord - Talk, Play, Hang Out
Discord - Talk, Play, Hang Out

S novým updatem tak Sony dohání Microsoft, který plnohodnotně integroval Discord do své konzole v roce 2022. Kromě vylepšené integrace Discordu zavádí firma další užitečnou funkci — sdílení profilu PlayStation Network. Nová možnost v mobilní aplikaci PlayStation, která bude dostupná příští týden, umožní uživatelům generovat sdílený odkaz nebo QR kód, pomocí kterého se snadno přidají mezi přátele.

Oceníte vylepšenou integraci Discordu v PS5?

Zdroj: Playstation Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)