PlayGalaxy Link beta je tu. Hrajte hry z počítače přímo v mobilu

galaxy note 10 playgalaxy link

Když Samsung představoval své nové vlajkové lodě – Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+, zmínil mimochodem i funkci PlayGalaxy Link, která je dostupná právě na těchto telefonech. Tato služba streamuje hry z počítače do zařízení a vy tak můžete pařit nejnovější a nejnáročnější tituly třeba na záchodě.

Beta verze PlayGalaxy Link je nyní dostupná v USA a Jižní Koreji, ovšem instalaci lze jednoduše stáhnout z webu třetí strany a tak si službu může vyzkoušet každý, kdo vlastní Galaxy Note 10. Ovládání je v celku jednoduché, místo klikání na myš využijeme dotykový displej. Ve Windows a hrách se pak PlayGalaxy chová jako Xbox One ovladač. Aplikace vám dá na výběr ze všech nainstalovaných her v PC, které následně můžete začít streamovat.

Hands on with Samsung’s PlayGalaxy Link Game Streaming App

Hands on with Samsung's PlayGalaxy Link Game Streaming App

K co nejlepšímu zážitku a menším výpadkům, které betaverzi často potkávají bude nejlepší pohybovat se co nejblíže routeru, přičemž PC by měl být připojen ideálně skrz ethernetový kabel. Zatím chybí jakékoliv nadefinování kláves, což je trochu škoda a omezuje to zážitek z hraní. Za PlayGalaxy Link stojí stejní vývojáři, kteří pracují na aplikaci Parsec. Jedná se v podstatě o identickou aplikaci, ovšem streamování běží mnohem spolehlivěji, než u betaverze nové Samsungovské služby. Služba má postupně přijít i na ostatní Galaxy zařízení.

Co říkáte na službu PlayGalaxy Link?

Zdroj: androidcentral.com
Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)