TOPlist

Na internet unikly údaje milionu platebních karet. I českých

Allworld.cards karty údaje ČR

Server d3lab.net přišel před pár dny se závažnou informací, že ruští hackeři vystavili na internetu údaje o asi jednom milionu platebních či kreditních karet z celého světa. Na tzv. dark webu jsou k nim informace o majiteli, datu expirace i ověřovacího trojčíslí. Případní útočníci, kteří se mohou údajů chopit, tak mají příležitost jejich prostřednictvím vysávat peníze z účtů nic netušících klientů bank. Podle expertů je pravděpodobné, že se mezi nimi nachází i Češi, resp. karty vydané v tuzemských bankách.

Allworld.cards karty údaje inzerát 1

Data podle všeho pocházejí z aktivit nechvalně proslulého serveru Allworld.cards, který sdružuje hackery se zaměřením na získávání bankovních údajů. A to skrze upravené bankomaty, skryté kamery v prodejnách či online phishing. Velmi výstražnou informací (aktuálně z 10. srpna) je, že zhruba polovina takto „odhalených“ karet stále nebyla u vydavatelů nahlášena jako zneužitá. Spousta lidí tedy doposud neví, že údaje o jejich kartě leží někde na internetu. Raději zkontrolujte pohyby na vašem účtu a aktivitu karty.

Věděli byste, jak postupovat při odhalení takového problému?

Zdroj: d3lab

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)