Pixel vs. iPhone v testu převodu řeči na text. Byla z toho drtivá porážka

pixel-iphone-prepis-textu-porovnani-test

Přepis řeči na psaný text je jednou z věcí, ve které je Google opravdu dobrý. Tak dobrý, že ostatním konkurentům uniká takzvaně „o parník“. Nejen své followery o tom nedávno přesvědčil twitterový uživatel James Chan. Na sociální síť umístil video, ve kterém diktoval identický proslov telefonům Pixel 3 od Googlu a iPhone 11 a zanalyzoval jejich schopnosti pro přepis textu. I když je „jablečný“ telefon o poznání výkonnější (což pro tento test ale není extra důležité), jeho asistentka Siri měla s přepisem mnohem větší potíže.

Google klávesnice zaznamenávala slova v podstatě okamžitě a bez větších chyb v převodu. iPhone měl potíže držet tempo a v závěru skončil s více než pětisekundovou ztrátou. Navíc do textu nasekal pár nezanedbatelných chyb, i když se snažil přepis v průběhu testu opravovat. U samotného telefonu a zadávání textu do zprávy či komentáře není takový rozdíl až tak důležitý. V budoucnu, kdy bude jistě snaha naučit počítače poslouchat příkazy co nejrychleji a nejspolehlivěji, už by šlo o podstatnou překážku. Nebo také při okamžitém překladu s hlasovým výstupem.

google asistent apple siri amazon alexa hlasový asistent asistenti

Je také mnohem příjemnější, když mluvčí může zapsané slovo kontrolovat ve zlomcích sekund poté, kdy jej řekl. S několikasekundovým zpožděním zápisu jsou pak mnohem složitější dodatečné úpravy. Uvidíme, jak se bude tento technologický „souboj“ vyvíjet dál. S ohledem na přepis textu zatím iPhone (alias Siri) telefonům Pixel (alias Google Asistent) očividně nestačí. Apple musí zabrat a možná brzy překvapí. V této oblasti jistě konkurenční porovnávání sil povede k dalšímu rozvoji.

Co říkáte na tak velký rozdíl?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)