Pixel 8 Pro nestačil v rychlostním testu na iPhone 15 Pro Max. Důvod je zřejmý

Pixel 8 Pro vs iPhone 15 Pro Max
  • YouTube kanál PhoneBuff porovnal iPhone 15 Pro Max s Pixelem 8 Pro 
  • Jablečný telefon vyhrál nad novým Pixelem o parník 
  • Při běžném používání si ale rozdílu nevšimnete 

Řada Google Pixel 8 bez pochyb patří k nejlepším Android telefonům současnosti, jak jste se mohli dočíst v naší recenzi. Přestože však nabízí bohatý a jedinečný uživatelský zážitek a hromadu exkluzivních vychytávek, se neobešla bez kompromisů. Hovořím primárně o hardwaru, který v hrubém výkonu nedostačuje na konkurenci. A to se pochopitelně muselo někde promítnout. YouTube kanál PhoneBuff porovnal, jak si Pixel 8 Pro vedl v porovnání s iPhonem 15 Pro Max.

Předem chci upozornit na fakt, že přestože je ve videu rozdíl markantní, při běžném používání si jej nevšimnete. Oba dva telefony používám souběžně už několik týdnů a nedovolil bych si tvrdit, že je nejdražší jablíčko zásadně rychlejší. PhoneBuff spouštěl souběžně několik aplikací jako Facebook, Word, Powerpoint, Spotify, Amazon či Disney+, přičemž iPhone 15 Pro Max test zvládl za 2 minuty a 48 vteřin, Pixel 8 Pro za 3 minuty a 28 vteřin.

Google Pixel 8 Pro vs. iPhone 15 Pro Max Speed Test

Google Pixel 8 Pro vs. iPhone 15 Pro Max Speed Test

Rozdíl tedy činí 40 vteřin a je zde znát, že Tensor G3 nemá takový výkon jako čip od Applu, nedostačuje přitom ani na aktuální (či dokonce starší) čipy od Qualcommu, navíc používá starší UFS 3.1 úložiště.

Který z těchto telefonů byste si koupili a proč?

Zdroj: PhoneBuff

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)