Pixel 8 Pro se postavil iPhonu 15 Pro Max v testu výdrže baterie. Jak to dopadlo?

Google Pixel 8 Pro vs iPhone 15 Pro Max výdrž
  • Google Pixel 8 Pro se postavil iPhonu 15 Pro Max v testu výdrže baterie
  • Vítěz byl sice předem daný, ale druhý telefon rozhodně nezklamal 

Telefony řady Google Pixel 8 se představily už před měsícem, u nás na webu už mimochodem vyšla plnohodnotná recenze. V ní jsem telefon chválil nejen za použití nových materiálů, ale také za zlepšené chlazení, plno AI vychytávek a zmínil jsem i lepší výdrž oproti předchozí generaci. Vlajková loď Googlu sice nedosahuje na pomyslný vrchol, kde stále trůní velké iPhony, Galaxy S23 Ultra a ROG Phone, ale vidím jisté zlepšení. YouTube kanál PhoneBuff jej nyní porovnal s iPhonem 15 Pro Max.

iPhone 15 Pro Max vs. Google Pixel 8 Pro: Výdrž baterie

Test výdrže PhoneBuff dělá vždy stejně. Telefony se ovládají přes robotickou ruku se speciálním stylusem tak, aby bylo měření co nejspravedlivější. Oba mobily mají shodně nastavený jas a spouštějí se na nich stejné aplikace (nebo alternativy, pokud na jednu z platforem daná aplikace neexistuje, většinou jde ale jen o ty systémové). Každá z kategorií přitom vždy dostane hodinu prostoru, ať už jde o hovory, posílání zpráv, brouzdání sociálními sítěmi, hraní her nebo sledování videa.

Google Pixel 8 Pro vs. iPhone 15 Pro Max Battery Test

Google Pixel 8 Pro vs. iPhone 15 Pro Max Battery Test

Výsledek asi nikoho nepřekvapí – iPhone 15 Pro Max tento test podle očekávání vyhrál. Telefon od Googlu se vybil po 25 hodinách a 53 minutách, zatímco iPhonu zbývalo v tu dobu ještě 18 % kapacity a šťáva mu došla až o takřka 2 hodiny později.

Výsledek přitom můžeme brát v případě obou telefonů pozitivně. Apple potvrdil svou roli favorita, ale Google rozhodně nezklamal, naopak zapracoval na energetické efektivitě, která je mnohem lepší než loni.

Co říkáte na výsledek?

Zdroj: PhoneBuff

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)