Pixel 8 Pro má dostat největší fotoaparát v historii Google mobilů

Google Pixel 8 Pro rendery
  • Google Pixel 8 Pro má dostat mnohem větší hlavní snímač
  • Konkrétně půjde o Samsung ISOCELL GN2
  • Ten je fyzicky o dost větší, než současný senzor od Sony

To, že Google neumí držet informace pod pokličkou není žádná novinka. Před nějakým časem pomyslné souboje s leakery dokonce vzal a začal odhalovat design i některé specifikace telefonů několik měsíců předtím, než se dostanou do prodeje. Nyní s další informací přišel leaker Ice Universe, který má nové poznatky o fotoaparátech v řadě Pixel 8.

Google Pixel 8 Pro má být dle jeho zdrojů vybaven hlavním snímačem od Samsungu, konkrétně senzorem ISOCELL GN2. Ten sice není úplně nový (používá ho kupříkladu starší Xiaomi Mi 11 Ultra), na druhou stranu bude ale výrazně větší ( 1/1,12″), než současný 1/1,31″ senzor od Sony. Zachytí tedy více světla, což by mohlo mít pozitivní dopad například na fotografování za slabého osvětlení.

Pixel 8 Pro má dále dostat 6,7palcový LTPO AMOLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí a počítá se rovněž s novou generací čipsetu Tensor, který pro Google opět vyrobí Samsung. O standardním Pixelu 8, respektive jeho fotoaparátech se bohužel Ice Universe nezmínil. K představení by mohlo dojít už za pár dní na konferenci Google I/O.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na nové Pixely?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)