5 aplikací, které dohlédnou na váš pitný režim

Pitný režim

Léto se nezadržitelně blíží, stoupá venkovní teplota, z mraků začíná vykukovat sluníčko a ptáci se pomalu vracejí z teplých krajů do svých starých hnízd, která tu na podzim zanechali. Přichází čas větší fyzické aktivity, při které za pomoci potu dostáváme škodlivé látky pryč z organismu. Lidské tělo je tvořeno přibližně ze 70 % z vody, proto je důležité ji pravidelně doplňovat a dohlédnout na vypití správného množství. Naštěstí existuje mnoho aplikací, které se o náš pitný režim postarají. Dnes si ukážeme pět z nich.

Water Drink Reminder

Obsáhlá, přehledná aplikace se záznamy o vypitém množství tekutin, řazenými podle času. Ihned po prvním spuštění jsme vyzváni k zadání tělesné hmotnosti, potřebné pro výpočet denního množství tekutin. Můžeme zde také zadat dobu, po kterou nás aplikace bude upozorňovat na doplnění vody. V nastavení pak zvolíme, v jakém intervalu se budou oznámení zobrazovat. Po těchto krocích se můžeme přesunout na hlavní obrazovku.

U malého symbolu skleničky vpravo dole nastavíme množství tekutiny a typ sklenice, kterou nejčastěji používáme, a pak už jen zaznamenáváme stisknutím tlačítka plus. Pokud si chceme zapsat jiný nápoj, například kávu, použijeme opět malé tlačítko se symbolem sklenice a vybereme šálek kávy.

Aplikace obsahuje grafy, které zobrazují spotřebu tekutin za týden, měsíc nebo rok. Zvládá i výpočet průměrného množství tekutin, přijatých ve zvoleném období. Dále máme k dispozici graf s naší tělesnou hmotností, kterou můžeme každý den aktualizovat. Nechybí propojení s Google Fit ani widget na plochu.

Na výběr máme také nastavení počasí a sportu, které nám k základnímu množství připočítá tekutinu, o kterou vlivem aktivity přijdeme. Water Drin Reminder je kompletně v češtině.

Water Drink Reminder
Water Drink Reminder

Hydro Coach

V aplikaci Hydro Coach musíme zadat mnohem více dat než u předchozí aplikace. Pro výpočet doporučeného množství tekutiny zadáváme jméno, věk, pohlaví a hmotnost. Na začátku také volíme, jak jsme na tom s fyzickou aktivitou. Následuje nastavení doby, po kterou nás aplikace bude upozorňovat na pitný režim, výběr nejčastěji používané sklenice a můžeme se pustit do zapisování.

Zápis probíhá klepnutím na tlačítko přidat a zvolením vhodné sklenice. Po vypití předepsaného množství tekutin jsme odměněni gratulací a usmívajícím se obrázkem. K dispozici máme také týdenní statistiku spotřeby tekutin. Aplikace obsahuje český jazyk.

Hydro Coach: Water Tracker
Hydro Coach: Water Tracker

Water Time Pro

Aplikace Water Time Pro je jednoduchý nástroj pro hlídání pitného režimu. Bohužel mi přijde trochu nepřehledná a nemá tolik funkcí, jako recenzovaní kolegové. Základní údaje nezapisujeme na úvodní obrazovce, ale musíme do záložky Nastavení. Aplikace není přeložena do českého jazyka.

K dispozici máme nastavení notifikací, které nás pravidelně upozorňují na příjem vody. Zápis probíhá klepnutím na zvolenou sklenici. Zaznamenaná tekutina se následně doplní na lištu zobrazující doporučený příjem, umístěnou v horní části aplikace. Zde najdeme také záznamy o spotřebovaném množství tekutin.

Water Time Tracker & Reminder
Water Time Tracker & Reminder

Aqualert

Z tohoto výběru aplikací představuje Aqualert nejbarevnějšího pomocníka s pitným režimem. Hlavním lákadlem je nastavení barevného pozadí a textu, které si lze přizpůsobit podle svého vkusu. Pozadu ale nezůstává ani se svými funkcemi. Upozornění, týdenní statistiky, nastavení fyzické aktivity. Nic z toho v aplikaci nechybí.

Zápis vypité tekutiny probíhá jednoduchým výběrem sklenice a stisknutím tlačítka plus. Pokud se v zadávání spleteme, máme na hlavní obrazovce červené tlačítko mínus, kterým přidaný údaj opět rychle vymažeme. Aplikace je v anglickém jazyce.

Aqualert: Water Tracker Remind
Aqualert: Water Tracker Remind

Plant Nanny

Poslední aplikace je zaměřená na hlídání pitného režimu formou hry. Při prvním spuštění si vybereme kytičku, kterou zaléváme svými vypitými sklenicemi s vodou. Pokud pijeme správné množství tekutin denně, kytička roste.

Na výběr máme ze dvou základních kytiček. Na ostatní jsou potřeba semínka, která získáváme zakoupením za reálné peníze nebo produkcí od naší pěstované kytičky. Semínka se ale vytváří velmi pomalu. Na výběr máme i několik druhů květináčů.

K dispozici máme všechny standardní funkce aplikace pro hlídání pitného režimu. Nechybí tedy notifikace, zápis tělesné váhy, pohlaví ani volba množství tekutiny a použité sklenice.

Plant Nanny - Water Reminder
Plant Nanny - Water Reminder

Jakou aplikaci zvolit?

Všechny tyto aplikace nabízí užitečné funkce s příjemným uživatelským rozhraním. Na nás nejvíce zapůsobila aplikace Water Drink Reminder, která nabídne i možnost nastavení počasí, sportovní aktivity a rychlé, jednoduché ovládání. K dispozici má přehledně seřazené záznamy i zprávy o pití a o tělesné hmotnosti ve formě grafu. Pokud jste spíše hravý typ člověka, určitě vyzkoušejte aplikaci Plant Nanny, která vás za dodržování pitného režimu odmění vyrůstající květinou.

Jakou aplikaci pro hlídání pitného režimu používáte ?

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

oneplus one water test – kopie

Telefon OnePlus One a test ve vodní lázni

Zprávičky David Zmuda David Zmuda
1 min. uložit na později

Komentáře (8)