TOPlist

Philips Sonicare DiamondClean Smart recenze: Skvělý elektrický kartáček, za který si však musíte připlatit

philips-sonicare-diamondclean-smart-recenze-sonicky-kartacek

Elektrické kartáčky Philips Sonicare patří k vůbec tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Dnes se v recenzi podíváme na sonický zubní kartáček Sonicare DiamondClean Smart. Nizozemská společnost Philips slibuje, že jde o nejlepší kartáček, který kdy vyrobila. Nabízí kvalitní a chytré čištění zubů. A to například i s pomocí mobilní aplikace.

Recenze elektrického kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart

Obsah balení Philips Sonicare DiamondClean Smart

Jedná se o prémiový elektrický kartáček na zuby s cenou, která například převyšuje nedávné Xiaomi kartáčky, které jsme recenzovali. Za vyšší cenu ale dostanete i mnohem více věcí. Kromě samotného těla kartáčku, jsou to také 4 různé výměnné hlavice. Každá má trochu odlišné vlastnosti a hodí se pro jiné typy čištění, jedna hlavice je určena k čištění jazyka. Vybere si tak opravdu každý. Dále to je nabíjecí sklenice, kterou už jsme mohli vidět i u předchozí verze. Musíme uznat, že jde o skvělý nápad, sklenice funguje i jako designový doplněk do koupelny. Další významnou věcí je cestovní pouzdro s integrovaným nabíjením, takže na cesty nemusíte brát sklenici. Nechybí ani manuál.

Philips Sonicare DiamondClean Smart obsah baleni

Design elektrického kartáčku Philips Sonicare

Nejnovější verze Philips Sonicare DiamondClean Smart je na našem trhu dostupný v několika barvách jako je černá, modrá, stříbrná anebo růžová. My jsme k dispozici na recenze měli stříbrnou verzi, i když nám spíše připomínala šedou verzi. Vzhledem k vysoké ceně máme vysoká očekávání, a to i u zpracování. Hned ale můžeme napsat, že vysoká očekávání Philips splnil bez sebevětších problémů. Zpracování je perfektní, používá se tvrdý plast a když kartáček držíte v ruce, rozhodně si nepřipadáte, že byste měli něco levného. Ergonomický design již na první pohled zaujme. Má dvě tlačítka, jedno je zapínací, druhé pro výběr režimu. Potěší to, že informace přímo na kartáčku jsou podsvícené, zároveň díky podsvícení rovnou uvidíte, kolik baterie vám zbývá, jestli je potřeba vyměnit hlavici apod. Jedna ze zajímavostí je světlo na spodní části kartáčku. To se rozsvítí v případě, kdy tlačíte na zuby více, než byste měli. Vzhledem k tomu, že při čištění zubů se bez vody neobejdete, tak potěší splnění certifikace IPX7, podobně jako to mají elektrické kartáčky Oral B, Braun, Curaprox apod.

Jak už jsme si uvedli výše, v balení není jen kartáček a hlavice. Dále je to nabíjecí sklenička. Ta se dělí na dva díly. Spodní část se dá oddělat. Právě tato část se stará o bezdrátové nabíjení, z podložky vede kabel s adaptérem, který normálně zapojíte do zásuvky. Samotná sklenička je skleněná a může se samozřejmě používat k vypláchnutí pusy. Kartáček se automaticky začne nabíjet, jakmile jej vložíte do skleničky. Druhé hlavní příslušenství je cestovní pouzdro. Dovnitř schováte tělo kartáčku a dva různé nástavce. Speciální je v tom, že z druhé strany obalu spodní straně se nachází kabel, který má na konci klasické USB. Pro nabíjení na cestách se tak dá využít například notebook anebo adaptér od telefonu. Při klasickém používání 2x denně vydrží kartáček na jedno nabití cca 14 dní.

Čtyři druhy hlavic pro Philips Sonicare

Pokud jde o samotné hlavice, tak jsou k dispozici v balení celkem čtyři. Každá je odlišná a má speciální režim. Samotné režimy se ještě rozdělují podle intenzity. U každé si můžete nastavit tři různé druhy od vyššího nastavení pro intenzivní vyčištění a nižšího nastavením pro citlivé zuby a dásně.

  • Hlavice C3 Premium Plaque Defense – režim Clean a Deep Clean+ – Určen pro každodenní čištění
  • Hlavice G3 Premium Gum Care – režim Gum Health – Určen pro šetrné a účinné vyčistění dásně
  • Hlavice W3 Premium White – režim White+ – Určen pro odstranění pigmentací (zbarvení povrchu zubů)
  • Hlavice na čištění jazyka TongueCare+ – režim Tongue Care – Určen pro čištění jazyka

Jak se kartáček Philips používá?

Koupit se dá i Philips Sonicare pro děti, tato verze je ale určena pro hlavně pro dospělé, případně starší děti. Při prvním spuštění a propojení s aplikací se dostanete k průvodci, ve kterém si vyberete několik možností. Aplikace následně podle vaší volby zvolí nejlepší nastavení. Přímo režim pro začátečníky zde neexistuje, ale spíše se postupně zvyšuje intenzita. Pokud navíc při čištění budete využívat aplikaci, tak vás bude provázet krok za krokem. A budete zároveň dostávat personalizované rady.

Jaký je nový sonický zubní kartáček – Philips Sonicare DiamondClean Smart

Jaký je nový sonický zubní kartáček - Philips Sonicare  DiamondClean Smart

Skvělá je výměna hlavic. Po výměně se automaticky aktivuje správný režim, takže si nemusíte pamatovat, jaká hlavice je uzpůsobena na jaký režim. Na samotné čištění se nedá vůbec stěžovat a máme jen pozitivní zkušenosti. Oproti klasickému kartáčku poznáte ihned rozdíl. Pro čištění zubů se využívají klasické pasty jako je Colgate, Signal, Elmex nebo třeba Oral B. Po stránce výkonu patří tento kartáček k tomu nejlepšímu na trhu. Čistí se pomocí vysokofrekvenčních vibrací, a to rychlostí až 62 000 stěrů za minutu. Přímo v kartáčku jsou také senzory, které upozorní na příliš silné čištění, sledují to, jak jste zuby čistili a následně zvýrazní problémová místa a místa, která jste vynechali.

Jaký je rozdíl mezi rotačním a sonickým zubním kartáčkem?

Obecně řečeno se nedá zcela určit, jestli je lepší rotační nebo sonický. Oba druhy kartáčků mají své plusy i mínusy. Začneme u starší technologie, tedy u rotačních nebo oscilačních kartáčků. Díky oscilačnímu pohybu dokážou rotační kartáčky lépe odstranit zubní plak. Jenže nejsou už tak šetrné na sklovinu a dásně. Sonické kartáčky jsou mnohem šetrnější na zuby, které čistí pomocí vibrací. Pokud máte citlivější zuby nebo dásně, je určitě lepší volbou zvolit sonický kartáček.

Jedna hlavice je přizpůsobena k tomu, aby vydržela 180 čištění. Pokud si tedy budete čistit zuby dvakrát denně v průměru dvě minuty, tak vám vydrží 90 dnů. Čas na výměnu se samozřejmě zvyšuje, protože můžou být dny, kdy nebudete používat standardní hlavici, ale využijete některou jinou. Aplikace udržuje přehled o každé hlavici, takže vždy víte, kdy by bylo ideální ji vyměnit.

[aps_product_sz id=“530640″]

Aplikace Philips Sonicare a propojení s telefonem

Jak už jsme v textu několikrát zmínili, tento sonický kartáček se propojuje s aplikací. A to nejen kvůli synchronizaci dat a zjištění opotřebení hlavic. Po propojení s kartáčkem pomocí Bluetooth můžete v reálném čase sledovat, jak si čistíte zuby. Na obrazovce telefonu rovnou vidíte místa, kde jste čištění vynechali nebo odbyli. Zároveň vám bude ukazovat, jak zuby čistit. S propojením pro zobrazení v reálném čase jsme občas měli problémy, kdy se spojení nepodařilo a kartáček jsme museli vypnout a zapnout. Se samotnou synchronizací dat a jejich ukládání jsme během celé doby testování neměli žádný problém.

Co nám ale na aplikaci trochu vadilo je to, jak je vytvořena. Není vůbec intuitivní, nachází se v ní velké plochy nevyužitého místa, nebo naopak velké plochy se zbytečnými informacemi. Například na hlavní obrazovce zabírají téměř půlku displeje tipy a rady, které se nedají vypnout, nebo zavřít. A to ani když si je všechny přečtete. Potěší alespoň to, že aplikace je z velké části v češtině, i když sem tam je nepřeložený text. Zážitek z aplikace je rozhodně lepší, než co jsme mohli vidět nedávno u konkurence. Ale rozhodně se nejedná o skvělou a bezchybnou aplikaci, kterou u drahého výrobku očekáváte.

Philips Sonicare
Philips Sonicare

Jaká je cena Philips Sonicare DiamondClean Smart?

Cena tohoto produktu není rozhodně nízká. Minimálně pokud to srovnáme s nedávnými Xiaomi kartáčky anebo jinými sonickými kartáčky ETA, Sencor Panasonic apod. Na druhou stranu ale obdržíte bohaté příslušenství. V Česku se Philips Sonicare DiamondClean Smart dá koupit za 7 990 Kč, jak ukazují data serveru Heuréka. Náhradní hlavice jsou k dispozici ve třech různých baleních. Za balení dvou kusů Sonicare TongueCare+ zaplatíte 399 Kč. Za balení všech tří typů hlavic zaplatíte 899 Kč. K dispozici je i speciální balení, kde jsou tři typy hlavic po dvou kusech za zvýhodněnou cenu 1 399 Kč.

Závěr recenze Philips Sonicare DiamondClean Smart

Mnoho negativ se na elektrickém kartáčku Philips Sonicare najít nedá. Při koupi musíte počítat s vysokou cenou, která se například od minulých generací ještě mírně zvýšila. Jediný výraznější problém jsme měli s aplikací, respektive s občasnými problémy s propojením a tím, že není moc intuitivní. Jinak dále už se jedná jen o samá pozitiva. Kartáček skvěle čistí, dostanete bohaté příslušenství, má velmi slušnou výdrž, mnoho režimu pro čištění nejen zubů, ale i dásní nebo jazyka. Zpracování je perfektní a potěší i senzor tlaku, který nám u předchozí generace Philips Sonicare chyběl. Pokud hledáte prémiový elektrický kartáček na zuby, který odvede skvělou práci, tak je výrobek od Philipsu dobrou volbou. Philips nabízí i levnější dětskou verzi kartáčku.

Klady

+ Výborně vyčistí zuby
+ Dobré zpracování
+ Senzor tlaku
+ Bohaté příslušenství v balení
+ Mnoho režimů čištění
+ Dlouhá výdrž baterie

Zápory

– Vysoká cena
– Občasné problémy s připojením k aplikaci
– Neintuivní aplikace

Za zapůjčení děkujeme společnosti Philips

Jak se vám líbí elektrický kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)