TOPlist

Xiaomi elektrický kartáček recenze: S čištěním zubů pomáhá i mobil

xiaomi elektricky kartacek recenze

Elektrické kartáčky jsou na trhu už dlouhé roky. Ulehčují čištění zubů a přináší lepší výsledky než klasické kartáčky. Vzhledem k tomu, co jsme v minulosti mohli vidět za Xiaomi produkty, není vůbec překvapením, že se dostalo i na chytrý Xiaomi elektrický kartáček. Ten se oficiálně nazývá Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush a nabízí i propojení s mobilní aplikací Xiaomi Mi Home. Funguje čištění dobře a jak je na tom samotná kvalita zubního kartáčku? To si prozradíme v dnešní recenzi.

Obsah recenze elektrického kartáčku Xiaomi

Obsah balení a vzhled Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush

Balení tohoto kartáčku je rozděleno na několik částí. Jediné příslušenství navíc jsou dva barevné kroužky, kterými se dá kartáček odlišit, pokud jej bude používat více lidí. V balení se pak nachází samotné tělo kartáčku, kartáčková hlavice a nabíjecí dokovací stanice + manuál.

xiaomi mi sonic electric toothbrush obsah baleni

Zpracování a design Xiaomi elektrického kartáčku

Už při prvním držení kartáčku v ruce poznáte, že jde o jeden z dalších Xiaomi produktů, který se může pochlubit kvalitním zpracováním. Kryt kartáčku je vyroben z tvrdého plastu, na zadní straně se nachází vroubky pro lepší uchopení. Na celém kartáčku je pouze jedno tlačítko, které je vyrobeno ze silikonu.

chytry kartacek xiaomi mi sonic

Kartáček i nabíjecí dok splňují certifikaci IPX7, takže jím nebude vadit voda, ale třeba také pěna od pasty. A to i v místech, ve kterých se kartáček nabíjí. Jediné místo, které není voděodolné, je konec nabíjecího kabelu, kde se nachází koncovka USB.

Rozměrově na tom kartáček není nějak špatně. Hlavice kartáčku, která je vyměnitelná, má rozměry 85 x 24,8 mm. Co nám ale trochu vadilo, je vyšší hmotnost kartáčku, což je způsobeno tím, že má poměrně velkou baterii o kapacitě 700 mAh. Celkově pak kartáček váží 295 gramů. Výkon má 2W, napětí 3,7V.

xiaomi kartacek nabijeni

Samotná kartáčová hlavice používá měkké štětiny společnosti DuPont, zároveň byly zdrsněny, aby se nezakulacovaly. Společnost Xiaomi doporučuje hlavici vyměňovat každé tři měsíce. Kartáček máme na testování několik dnů, takže jestli jsou tři měsíce výdrže hlavice reálné, jak uvádí výrobce, nedokážeme zatím posoudit. Za určitou dobu se ale k této recenzi vrátíme a zhodnotíme aspekty, které potřebují na testování více času.

[aps_product_sz id=“491836″]

Xiaomi elektrický kartáček – funkce a čištění zubů

I když k plnohodnotnému používání kartáčku Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush není potřeba používat mobilní telefon, bez něj se ochudíte o některé pokročilé funkce a statistiky. V základu nabízí kartáček tři režimy. První je standardní režim, druhý je pak jemný režim, třetí režim bere data z mobilní aplikace. Ve výchozím nastavení je kartáček v režimu pro začátečníky. Ten je určen pro lidi, kteří dříve neměli sonický kartáček a tento Xiaomi elektrický kartáček je jejich prvotina. Velkou výhodou kartáčku je, že všechny režimy se zapínají jedním tlačítkem. Postupným klikáním jej přepínáte a na kartáčku se rozsvítí odlišná LED dioda.

Mi Ultrasonic Toothbrush xiaomi

Samotné čištění zubů probíhá hodně podobně jako s klasickým kartáčkem. Hlavici kartáčku namočíte do vody, nanesete pastu na zuby (použít se dá jakákoliv pasta, od Elmexu, až třeba po Oral B nebo Signal) a můžete si začít čistit zuby. Pro čištění se doporučuje mít kartáček pod úhlem 45 stupňů a pomalu se s ním přesouvat. Celkové čištění trvá 2 minuty, každých 30 vteřin se na okamžik zastaví vibrace. To značí, že byste měli změnit oblast čištění zubů.

Slovo Sonic v názvu naznačuje, že se k čištění používá vysokofrekvenční vibrace. Magneticky zavěšený akustický motor dokáže vytvořit až 31 tisíc vibrací za minutu. Díky tomu je čištění mnohem efektivnější než s klasickým, nebo elektrickým rotujícím kartáčkem. Hlučnost kartáčku je pak poměrně malá.

po prvním čištění šlo poznat, že Xiaomi elektrický kartáček dokázal zuby vyčisti lépe. Jen pozor na to, že v prvních dvou týdnech se může stávat, že budete krvácet z dásní. Zabránit se tomu dá například použitím režimu pro začátečníky, který nepoužívá tak silné vibrace. Očištění kartáčku se pak provádí klasicky pod vodou.

Aplikace Mi Home a propojení s telefonem

Pokud chcete dostat z tohoto kartáčku více a zároveň zapojit i „chytré“ funkce, tak jej propojte s mobilním telefonem. To probíhá přes Bluetooth a aplikaci Mi Home, kterou pravidelní uživatelé Xiaomi produktů budou velmi dobře znát. Podstatným plusem je pro nás to, že propojení kartáčku s telefonem proběhlo absolutně bez problémů. Aplikace již od počátku hlásila, že je chytrý kartáček na blízku, spárování pak probíhá tak, že na několik vteřin podržíte jediné tlačítko na kartáčku.

Mi Ultrasonic Toothbrush aplikace

Ovládání v aplikaci je pak jednoduché. Na hlavní obrazovce vidíte informace o kartáčku, baterii, a také hodnocení vašeho posledního čištění zubů, kde se počítá čas, kolik zubů jste celkově vyčistili a jestli jste jím věnovali rovnoměrné množství času. To dokáže počítat díky akcelerometru. Historii vašeho čištění si pak můžete prohlédnout v denním, týdenním, nebo měsíčním přehledu.

Spodní část hlavní obrazovky nabízí poslední tři tlačítka. První nabízí rychlý vstup do týdenního přehledu, ve druhém se zobrazuje jak dlouho už máte hlavici a upozorní vás na její výměnu. Třetí tlačítko je nejzajímavější. Upravuje se v něm totiž způsob, jakým bude fungovat třetí režim.

Jako první si můžete zapnout 10 vteřinovou ochranu před rozstříknutím pasty. Silné vibrace začnou až po deseti vteřinách, kdy již budete mít kartáček v puse. Dále si můžete nastavit jak dlouho si budete zuby čistit. Po zvolené době se pak automaticky vypne. Režimy čištění jsou v nabídce celkem čtyři, a to pro začátečníky, jemný, standardní a vylepšený režim.

Jako poslední funkci, kterou si můžete zapnout, je dodatečná funkce, která se aktivuje po dokončení čištění zubů. Vybrat jde z režimu na bělení zubů, masáže dásní, anebo čištění jazyka. Bohužel vždy jde vybrat jen jeden režim. V nastavení si můžete maximálně zkontrolovat firmware kartáčku, pojmenovat si ho a přečíst si manuály. Ve finále jsme ale rozhodně s aplikací spokojeni. Nabízí toho poměrně dost a hlavně je funkční, což nás překvapilo vzhledem k minulým zkušenostem, třeba u Xiaomi rýžovaru.

Pár poznatků na závěr

Ještě jsme se nevyjádřili k baterii tohoto kartáčku. Uvnitř se nachází baterie o kapacitě 700 mAh. Ta by podle výrobce měla vydržet až 18 dní na jedno nabití. Podobně jako u hodnocení kvality hlavice kartáčku, se i k této části vrátíme později. Prozatím jsme testovali chytrý kartáček zhruba týden a zbývá nám 67 procent baterie. Teoreticky by se tak k výdrži, kterou udává výrobce, mohl kartáček dostat.

A na úplný závěr ještě hodnocení toho, jestli se tento chytrý Xiaomi elektrický kartáček vyplatí. Cena se pohybuje kolem částky 1 000 Kč, záleží, hodně záleží zdali jej kupujete v zahraničí, například přes Gearbest, nebo u nás, kde je o pár stokorun dražší. To je pak cenově hodně srovnatelný, jako kartáček na zuby Phillips Sonicare, který patří k těm nejoblíbenějším. Hlavice stojí v zahraničí cca 400 Kč, v Česku jsou o pár desítek korun dražší, v balení se pak nachází rovnou tři hlavice.

Co jsme zatím mohli vidět a vyzkoušet, tak se nám chytrý kartáček od Xiaomi líbí. Zpracování je kvalitní, čištění zubů pohodlné, a navíc si kartáček můžete jednoduše spojit s telefonem a získat tak další funkce. Mínusů máme v tuhle chvíli minimum a jde většinou o maličkosti. A to třeba, že aplikace není dostupná v češtině, nebo vyšší hmotnost kartáčku. O kvalitě hlavice kartáčku a výdrží baterii vás budeme ještě detailněji informovat, až jej budeme mít možnost používat několik měsíců. Všechny naše poznatky pak doplníme i do této recenze.

Klady

+ Kvalitní zpracování
+ Vynikající výsledky čištění zubů
+ Voděodolný
+ Hned několik režimu čištění
+ Bezproblémové spárování s telefonem

Zápory

– Vyšší cena
– Vyšší hmotnost
– Aplikace v angličtině

Vlastníte Xiaomi elektrický kartáček, nebo plánujete jeho koupi?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)