Tohle podepíšeme. Vznikla petice za kompaktní Android mobil

kompaktní android mobil petice

Bezpečněji a pohodlněji si hoví v kapse, snadno se ovládají jednou rukou a jsou obecně lehčí. To jsou asi hlavní výhody kompaktních mobilů, které byste v chytré dotykové podobě hledali na trhu už jen velmi těžko. A také přesně vyjmenované důvody, proč se zakladatel firmy Pebble Eric Migicovsky snaží s pomocí internetové komunity přesvědčit giganty jako Google či Samsung k tomu, aby zase nějaký kompaktní mobil vyrobili. Pomoci má online petice, kterou můžete “podepsat” i vy.

“Je jasné, že prémiový kompaktní telefon nemá žádná Android značka v plánu. Rozhodl jsem se tedy vzít věc do vlastních rukou. Mým cílem je shromáždit více zájemců a vytvořit tlak na Google, Samsung nebo jinou firmu, aby výrobu zvážila,” uvádí petici Migicovsky na speciálním webu a současně vzpomíná například na poslední telefony řady Sony Compact. Součástí online výzvy je také zevrubný popis, jak by asi mohl takový vysněný kompaktní mobil s Android splňovat.

Zásadní jsou prý tři podmínky: displej s úhlopříčkou do 6 palců (vzorem je iPhone 13 Mini), kvalitní fotoaparáty a čistý Android. Z podrobnějších navrhovaných parametrů jsou zmíněny například industriální design se stejnými rámečky po všech stranách, ideálně cca 5,4″ fullHD OLED displej, foťáky srovnatelné s Pixelem 5, Snapdragon procesor 8. generace, 5G konektivita, odemčený bootloader nebo NFC.

Mezi příjemné bonusy takového kompaktního mobilu pak zakladatel a bývalý šéf hodinkového giganta řadí odolnost eliminující potřebu obalu, krytí IP68, čtečku otisků na zamykacím tlačítku, bezdrátové nabíjení, eSIM a hardwarové tlačítko pro tlumení zvuků. Migicovsky, jehož peticečítá přes 10 tisíc podpisů, chce kromě zájmu masivního počtu využít i své dosavadní kontakty ze světa vývoje a techniky. Ideálním adresátem nátlaků má být Google, jehož budoucí Pixel 10 by prý taky mohl podle nastoleného trendu “mít rozměry Kalifornie”.

Jaké další parametry by měl tento kompaktní mobil mít?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)