TOPlist

Peněženka Google dostává super funkci, navíc pracuje zcela automaticky

Peněženka Google
  • Ukládání nejrůznějších vstupenek do virtuální peněženky je čím dál oblíbenější
  • Peněženka Google nyní dovede z e-mailu automaticky vytáhnout letenky a lístky do kina
  • Omezení je poměrně hodně, ale Google pracuje na tom, aby se postupně zmírnila

Brzy už to budou dva roky od oznámení mobilní aplikace Google Wallet (Peněženka Google), jejímž cílem bylo přeměnit někdejší appku Google Pay na všestrannější mobilní peněženku. Od května 2022, kdy byla služba představena na vývojářské konferenci I/O, ji vývojáři stihli už několikrát vylepšit a před nedávnem přidali další užitečnou funkci, která značně usnadní správu letenek a lístků do kina.

Zatímco v Česku se Peněženka Google používá v podstatě jen na uchovávání platebních nebo věrnostních karet v digitální podobě, například v USA je docela běžnou praxí, že si do ní uživatelé nahrávají všelijaké jízdenky nebo lístky. Jde převážně o věc toho, s jakými službami a společnostmi se Peněženka kamarádí, a jelikož Google se zdejšími firmami nespolupracuje tolik jako v zahraničí, bohužel přicházíme o spoustu vychytávek.

Peněženka Google

Google Wallet
Google Wallet

Několik dní nazpět Google ohlásil funkci pro automatický import letenek a vstupenek do kina z Gmailu do Peněženky. I dosud bylo možné v aplikaci uchovávat tento typ dokladů, ale pouze po manuálním přidání. Novinka tedy dokáže ušetřit spoustu času, protože se o vše potřebné postará sama.

Samozřejmě je zde ale několik háčků. Zaprvé, vychytávka je k dispozici pouze pro vstupenky do některých kin a letenky určitých aerolinek (nebylo specifikováno, jaké konkrétní firmy jsou na podporovaném seznamu), a navíc funguje pouze v případě, že vám e-mailem přijde kompletní QR kód. Omezení tedy může být na první pohled poměrně hodně, ale Google ujišťuje, že na rozšíření integrace pracuje. V budoucnu by tedy mohlo automatické importování fungovat u většího množství letenek/vstupenek.

Používáte Peněženku Google?

Zdroje: 9to5Google, ZDNet

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)