PC režim v Androidu Q na prvním videu. Aplikace i hry přímo na monitoru

pc rezim android q video

O tom, že se v Androidu Q chystá PC režim už víme delší dobu, nicméně v současné betě je pořád ve značně nedodělaném stavu a není vůbec jednoduché jej aktivovat. Vývojář Daniel Blandford jej ale dokázal upravit do takové podoby, že jej můžete poprvé vidět v akci na podrobnějších záběrech.

První záběry na PC režim v Androidu Q

Blandford k testování používá Essential Phone, na kterém má oficiální betaverzi Androidu Q. Telefon je připojen drátově k monitoru a bezdrátově ke klávesnici. K aktivaci PC režimu však bude normálně stačit pouze monitor, myš i klávesnice půjde emulovat klasicky na telefonu.

Android Q Desktop Preview – Touch Technologies

Android Q Desktop Preview - Touch Technologies

Samotný launcher, na kterém je PC režim spuštěn, je speciálně vytvořen pro účely videa. Vytvořil jej přímo Blandford, aby se dostal k funkcím této novinky. Bude přímo na výrobcích telefonů, jestli režim budou podporovat a jak bude vypadat. Ostatně Samsung i Huawei mají už vlastní verzi PC režimu ve svých prémiových telefonech, takže pravděpodobně ani tento režim u těchto dvou značek neuvidíme.

pc rezim android q google

Pro zbylé výrobce se ale jedná o vítanou novinku, o kterou můžou obohatit své telefony. Na obrázku výše můžete vypadat, jak vypadá režim v čisté podobě přímo od Googlu.

Jak se vám líbí tato funkce v Androidu Q?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)