Pawda – GPS tracker pro domácí mazlíčky [Kickstarter]

pawda_ico

Žijeme v době, kdy rozvíjející se mobilní technologie a různá elektronická zařízení postupně prostupují všechny sféry našeho života. Mnoho zajímavých a ambiciózních projektů přitom začínalo doslova od nuly, kdy zakladatelé sháněli peníze na rozjezd od komunity investorů. Podobnou cestu k možnému budoucímu úspěchu si zvolili australští vývojáři, kteří přicházejí s projektem speciálního GPS trackeru Pawda, určeného pro domácí mazlíčky.

Pawda - GPS tracker pro domácí mazlíčky Pawda – GPS tracker pro domácí mazlíčky

Cílovou skupinou jsou primárně majitelé psů, kteří nechávají své čtyřnohé kamarády na procházkách volně pobíhat bez vodítka. Ti by jistě mohli vyprávět příběhy o tom, jak se jim pes zaběhl například za kočkou, nebo “zmizel” v nestřeženém okamžiku. Právě tyto a další podobné situace vedly autory Pawdy k vytvoření “lokalizační krabičky”, skrze kterou by bylo možné sledovat pohyb psa i v okamžicích, kdy je mimo dohled.

Lepší představu o praktickém využití si můžete udělat z následujícího videa, kde je tracker prezentován s lehkou nadsázkou.

Pawda

Pawda

 

Pawda je malý vysílač s dlouhou životností baterie, který pomocí systému GPS a sítě mobilního operátora nejen oznamuje místo, kde se pes nachází, ale také upozorní při opuštění majitelem vymezené zóny. Díky speciální mobilní aplikaci a synchronizaci s mapovými podklady je možné v jakémkoli momentě sledovat pohyb zvířete. Přímo v aplikaci v mapě může uživatel určit hranice prostoru, jehož opuštění bude telefonem oznámeno jako “únik”

GPS tracker Pawda - třetí prototyp GPS tracker Pawda – třetí prototyp

GPS tracker Pawda - třetí prototyp GPS tracker Pawda – třetí prototyp

K jednomu mobilnímu zařízení bude možné připojit několik trackerů Pawda a tedy sledovat více než jedno zvíře. Kontrolovat “objekt zájmu” lze také prostřednictvím speciální webové stránky, kde každý majitel Pawdy bude mít vlastní účet. Přístroj má poměrně dobře dimenzovanou baterii, prý vydrží na jedno nabití sedm až deset dní nepřetržitého používání.

GPS tracker Pawda - třetí prototyp GPS tracker Pawda – třetí prototyp

Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti lze krabičku “instalovat” i na menší plemena psů či koček, nesporně praktickou vlastností je pak odolnost proti vodě, takže se nemusíte strachovat, pokud si váš miláček bude chtít zaplavat. V aktivním režimu bude tracker posílat lokalizační údaje každé tři minuty, jestliže svěřenec opustí “bezpečnou zónu”.

Aplikace Pawda pro mobilní telefony Aplikace Pawda pro mobilní telefony

První zájemci, kteří jsou ochotni podpořit projekt na Kickstarteru, zaplatí za jeden kousek 149 australských dolarů (asi 2 700 Kč), přičemž standardní maloobchodní cena prý bude 249 dolarů (asi 4 500 Kč). Kromě pořizovací ceny zařízení budou majitelé muset platit ještě měsíční předplatné za používání služby ve výši 9,95 australských dolarů (180 Kč). Cenová politika tedy není, mírně řečeno, příliš přátelská, na druhou stranu lze tento tracker použít nejen pro monitorování domácích zvířat, ale také jako ochranu pro sledování cenné věci (například auta) nebo dokonce lidí – fantazii se v tomto směru meze nekladou.

Aplikace Pawda pro mobilní telefony Aplikace Pawda pro mobilní telefony

Zdroje: YouHTC, KickStarter.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek