Panono: Míč se 108 MPx, který vyfotí vše okolo vás

panono-panoramic-ball-camera-designboom04

Zachytit dění kolem nás dnes zvládnou kromě fotoaparátů už také mobilní telefony, tablety či dokonce hodinky. Co ale takový míč? Na serveru indiegogo (obdoba serveru KickStarter) se objevil velmi zajímavý projekt s názvem Panono, pod kterým se skrývá speciální fotoaparát vybavený 36 snímači, díky čemuž je možné zaznamenat 108 MPx fotografii okolí (360° Panorama). Tento fotoaparát připomíná míč, čehož tvůrci také využívají – stačí míč vyhodit do vzduchu pro automatické pořízení fotografie.

Ascani_CameraBall-6

Panono: Panoramic Ball Camera

Panono: Panoramic Ball Camera

K dispozici je už nyní aplikace pro Android, která umožní prohlížení pořízených fotografií z Panona. Aplikace využívá gyroskop v mobilním telefonu a prohlížení tedy probíhá otáčením a nakláněním mobilního telefonu, což vypadá výborně.

The app was not found in the store. :-(

Zařízení by se mělo na trh dostat v září letošního roku. A na kolik taková sranda vyjde? No, částka je to vysoká – 499 dolarů v akční nabídce na Indiegogo (cca 10 000 Kč) a 599 dolarů standardní cena (cca 12 000 Kč). Tento projekt již získal 900 000 dolarů na svou podporu od dárců serveru indiegogo.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

iphone se 2020 dxomark

Jak dopadl iPhone SE 2020 v DxOMark?

Zprávičky Jakub Kárník Jakub Kárník
1 min. uložit na později

Komentáře (15)