Panasonic představil nové ohebné baterie

Ohebné baterie

Panasonic odhalil nové ohebné baterie, které by mohly přinést pokrok k ohebným telefonům. Ohebné displeje už máme, miniaturizace součástek se také posouvá kupředu a baterie se také pomalu ale jistě dostávají kupředu.

Ohebné baterie Panasonic již brzy?

Podle firmy lze akumulátor ohýbat a kroutit více než tisíckrát při maximálním úhlu 25 stupňů. Baterie si bude stále udržovat 99 procent své původní kapacity. Samotné kroucení by mělo být zcela bezpečné a nemělo by docházet k problémům. Panasonic totiž vytvořil speciální vrstvu, která zabrání únikům a přehřívání.

ohebne-baterie-panasonic1

K použití u telefonů se ale ještě nějakou chvíli nedočkáme. Baterie totiž není připravena na náročnou techniku, a to hlavně kvůli kapacitě, která se pohybuje mezi 17,5 mAh až 60 mAh. To je zatím strašně daleko od toho, co potřebují telefony k tomu, aby vydržely alespoň den bez nabíjení. Nicméně v blízké budoucnosti by se například mohla baterie objevit v nějakém chytrém náramku, nebo hodinkách, kde není potřeba tak vysoká kapacita.

Prozatím Panasonic ukázal, že se nyní dá baterie použít například pro napájení inteligentního oblečení a různých chytrých karet. Je tu ale pořád šance, že se baterie zvětší a mohla by se používat pro větší elektroniku. První ukázky v praxi budou viděny na veletrhu CEATEC JAPAN 2016, který startuje za několik dní.

Dokážete si představit používání ohebného telefonu?

zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)