Palubní systém automobilů Hyundai a Kia poběží na Androidu

hyundai_kia

Podle informací jihokorejských médií bude automobilka Hyundai a její dceřiná společnost Kia jako první na světě do svých budoucích modelů dodávat palubní systém postavený na Androidu. S Android AVN (audio video navigace) se počítá již v letošních modelech Hyundai Genesis a Kia Soul, které půjdou na trh koncem roku. Systém Android AVN bude dále dostupný pro všechna auta vyrobená v roce 2014, ať už v základní nebo doplňkové výbavě, včetně možnosti pozdějšího upgradu.

Palubní systém automobilů Hyundai a Kia poběží na Androidu Palubní systém automobilů Hyundai a Kia poběží na Androidu

Android AVN umožní majitelům připojit své chytré telefony a tablety s Androidem k výbavě vozu, nabídne vlastní zdroj aplikací a podporu funkcí, jejichž cílem bude zabavit posádku vozidla během cest. V tuto chvíli není jisté, zda bude systém kompatibilní s oficiálním repozitářem Google Play. Systém také poskytne nové “telematické” funkce, s nimiž bude možné ovládat auto (patrně jsou ale míněny jen vybrané úlohy) na dálku přes Wi-Fi a mobilní připojení.

Hyundai Genesis pojede na Androidu Hyundai Genesis pojede na Androidu

Jistě bude zajímavé sledovat, co dokáže nabídnout ekosystém Android v oblasti osobních automobilů – zejména jaké inteligentní funkce poskytne. Zajímavá může být například představa flashnutí alternativního firmware, který by nabídl více funkcí a možností, než ten, který předinstaloval výrobce.

Zkuste v diskuzi popustit uzdu fantazii a napište nám, jaké funkce byste očekávali od auta, jehož palubní systém poběží na Androidu!

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)