TOPlist

Také vám padají aplikace na Androidu? Google už zveřejnil řešení (návod uvnitř)

padající aplikace na Androidu

Mnoho uživatelů hlásí v posledních dnech padající aplikace na Androidu. Možná jste také zaznamenali neobvykle vysokou míru padání nejpoužívanějších aplikací jako je Gmail a další. Masivní odezva uživatelů přiměla Google rychle tuto chybu řešit. Které aplikace aktualizovat pro opravu problémů s padáním aplikací na Androidu?

 

Aktualizace 22.6.2021 – pokud řešíte nový problém, kdy vám telefon píše “Aplikace Google pravidelně přestává fungovat” tak řešení s návodem najdete v našem novém článku.

Uživatelská hlášení o pádu aplikací se v posledních dnech zvedla o stovky procent. Google na tuto masivní vlnu nespokojenosti naštěstí rychle zareagoval. Firma už zjistila, kde je problém. Padání mnoha aplikací způsobovala systémová komponenta Android System WebView respektive prohlížeč Google Chrome. Android System WebView je integrovaný prohlížeč, který pro vás otevírá stránky uvnitř aplikací. Pokud například kliknete na internetový odkaz v aplikaci Gmail, tak se stránka načte nejprve „uvnitř“ emailového klienta. O toto prohlížení webu uvnitř aplikací se stará právě komponenta Android System WebView. Uživatelé se teď masivně setkávají s pády aplikací a chybovou hláškou „Aplikace služby Google Play pravidelně přestává fungovat“.

Google Chrome
Google Chrome
Android System WebView
Android System WebView

Jak opravit padání aplikací na Androidu?

  1. Na vašem telefonu otevřete Obchod Play
  2. Pomocí vyhledávání najděte aplikaci Android System WebView (odkaz i pro instalaci z počítače)
  3. Stiskněte zelené tlačítko Aktualizovat
  4. Opakujte tyto kroky pro aplikace Google Chrome (odkaz i pro instalaci z počítače)

Někteří uživatelé hlásí, že na jejich Android telefonu ani spustit některé aplikace včetně Obchodu Google Play. Pokud z nějakého důvodu nemůžete aktualizovat Google Chrome a Android System WebView přímo na telefonu, tak nezoufejte. Můžete použít odkazy v našem návodu pro aktualizaci přímo z internetového prohlížeče na vašem počítači. Na počítači je třeba být přihlášený se stejným Google účtem jako na vašem Android telefonu.

Pokud vás tato chyba také postihla nebo se jí chcete úplně vyhnout, tak co nejdříve nainstalujte nejnovější aktualizace prohlížeče Google Chrome a Android System WebView. Google už stihnul vydat novou verzi, kde kritickou chybu opravuje. Pokud z nějakého důvodu nemůžete na svém telefonu hned tyto aktualizace nainstalovat (zákaz Admina atd.), tak jde zde ještě jedna možnost. Pokud by vás padající aplikace na Androidu trápily, tak lze dočasně odinstalovat Android System WebView. Na sociálních sítích už na tento problém pohotově zareagoval například Samsung.

If your Android apps keep crashing / closing here is how to fix your phone

If your Android apps keep crashing / closing here is how to fix your phone

Jak často vám padají aplikace na Androidu?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)