TOPlist

Oura Ring dostává dvojici užitečných funkcí! Nově prozradí, jak je na tom vaše srdce i kondice

oura ring monitorování zdraví srdce
  • Společnost Oura oznámila na svém webu dvojici nových funkcí
  • Prsteny budou nově umět měřit dva nové parametry
  • Pomohou se sledováním srdce i celkové kondice

Prsteny Oura jsou zaměřené na sledování zdraví, spánku a jedná se zdaleka o nejpopulárnější firmu ve svém odvětví. To nemusí trvat dlouho, jelikož prsteny chystají velcí hráči jako například Apple či Samsung. To si finská společnost dobře uvědomuje a proto se snaží neusnout na vavřínech. Do své aplikace chystá zavést dva nové parametry: kardiovaskulární věk a kardio kapacitu. Tyto metriky slibují hlubší vhled do celkového stavu srdce a oběhového systému.

Kardiovaskulární věk udává, jak „staré“ je vaše srdce ve srovnání s vaším věkem. Vypočítává se na základě dat o variabilitě srdeční frekvence, tuhosti tepen a dalších faktorů. Jde tedy o užitečné měřítko pro hodnocení rizika kardiovaskulárních onemocnění, jako jsou infarkty a mrtvice, takže uživatelé získají představu o tom, zda jejich životní styl a fyzická aktivita prospívají zdraví srdce, nebo jej naopak zatěžují.

Kardio kapacita se zaměřuje na maximální množství kyslíku, které dokáže vaše tělo využít při zátěži, v podstatě jde o údaj VO2Max, který známe z chytrých hodinek. Slouží tedy jako ukazatel vytrvalosti. Oura na svých stránkách uvádí, že vysoká kardiovaskulární kapacita je úzce spjata se zdravým srdcem a oběhovým systémem, a proto ji lze vnímat jako další důležitý parametr pro posouzení celkové kondice.

Kromě samotných měření hodlá společnost uživatelům poskytovat i personalizované tipy na zlepšení kardiovaskulárního zdraví, spánku a celkového tréninku. Tyto tipy budou vycházet z individuálních dat a cílů uživatele.

Budou se vám hodit nová data z Oura Ringu?

Zdroj: Oura

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)